Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Oferujemy pełen zakres usług dla budynków przemysłowych, hal produkcyjnych i magazynowych. Nasze certyfikowane pomiary pozwalają zabezpieczyć obiekt, zmniejszyć koszt utrzymania czy zdobyć wymagane przez prawo pozwolenia.

 

Biura Termocent:

Warszawa | Wrocław | Kraków | Gdańsk | Łódź | Katowice | LublinPoznańToruń | Szczecin

NASZE USŁUGI DLA Obiekty przemysłowe


Badania akustyczne


Analizy akustyczne pozwalają na identyfikację źródeł hałasu przekraczającego dopuszczalny poziom oraz określają wymagany poziom wyciszenia danego źródła. Analizy i badania akustyczne prowadzone są przez specjalistów z tytułem doktora wibroakustyki i akustyki. Badania wykonujemy w oparciu o normy certyfikacji, takie jak BREEAM, LEED, EU Taxonomy oraz DGNB.

Masz problemy z hałasem? Sprawdź jak wygląda badanie akustyczne.

Badania mroźni i chłodni


Produkcja chłodu jest znacznie droższa od ogrzewania. Warto więc ustalić potencjalne korzyści związane z poprawą izolacyjności oraz szczelności hal chłodniczych, mroźni a także zwykłych pomieszczeń klimatyzowanych.

Badania szczelności


Wykonujemy testy szczelności powietrznej budynków drzwiami nawiewnymi (Blower Door Test) i tworzymy raport zgodny z obowiązującymi normami i certyfikacjami, takimi jak BREEAM, LEED oraz EU Taxonomy. Dzięki wykorzystaniu podczas badania kamery termowizyjnej lub generatorów dymu precyzyjnie lokalizujemy nieszczelności i doradzamy wykonanie niezbędnych poprawek.

Sprawdź dlaczego warto przeprowadzić test szczelności powietrznej budynków.

Badania termowizyjne


Wykonujemy badania termowizyjne zgodne z normą ISO 6781:1983/PN EN 13187 zawierające ocenę strat ciepła, szczelności połączeń i lokalizację mostków termicznych.

Dowiedz się więcej o termowizji w budownictwie.

Gazy gaszące


Pomiar retencji gazu gaszącego dla obiektów wyposażonych w Stałe Urządzenia Gaszące Gazem (SUG-G).

Instalacje elektryczne


Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku pożaru. Dodatkowo wykonujemy diagnostykę instalacji za pomocą detektora ultradźwięków.

Zobacz jak wygląda badanie instalacji elektrycznej.

Instalacje PV


Ze względu na wrażliwość instalacji fotowoltaicznych na czynniki zewnętrzne, wykonujemy przeglądy termowizyjne w celu zlokalizowania defektów tzw. Hot spot, wpływających na pogorszenie sprawności modułów i w efekcie całej instalacji.

Chcesz się upewnić, że twoja instalacja fotowoltaiczna działa poprawnie? Kontrola instalacji fotowoltaicznej to idealne rozwiązanie.

Jakość powietrza


Wykonujemy badanie jakości powietrza i zanieczyszczeń atmosfery na potrzeby programu funkcjonalno – użytkowego. Wykonujemy oceny jakości powietrza w budynku z uwagi na dyskomfort odczuwany przez  pracowników. Kontrolujemy temperatury i poziomy wilgotnościowe, mierzymy stężenia dwutlenku węgla, tlenku węgla, pyłów PM10 i PM2,5, LZO i formaldehydu. Przeprowadzamy pomiary wydajności wentylacji oraz badania mikrobiologiczne.

Sprawdź dlaczego warto wykonać badanie jakości powietrza w pomieszczeniach.

Światło dzienne i wentylacja naturalna


Analizy światła dziennego zgodnie ze standardem Visual Comfort – Daylight BREEAM HEA01.

Analiza wentylacji naturalnej zgodnie ze standardem Potential for Natural Ventilation BREEAM HEA 02.

Urządzenia i procesy przemysłowe


Przegrzewające się silniki elektryczne, łożyska czy inne elementy urządzeń mogą w krótkim czasie ulec awarii i spowodować kosztowne przestoje produkcji oraz niezaplanowane naprawy. W instalacjach pary możemy zlokalizować nieprawidłowo działające odwadniacze, znacząco obniżające sprawność systemu.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE USŁUGI