Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Nasza oferta pozwala skutecznie zlokalizować defekty i sprawdzić właściwości energetyczne budynków mieszkalnych. Wyniki naszych badań umożliwiają odpowiednio zaplanować działania zmierzające do ograniczenia strat energii oraz zweryfikować jakość wykonanych robót budowlanych i zastosowanych rozwiązań.

 

Biura Termocent:

Warszawa | Wrocław | Kraków | Gdańsk | Łódź | Katowice | LublinPoznańToruń | Szczecin

NASZE USŁUGI DLA Budynki mieszkalne


Audyt energetyczny


Audyt energetyczny pozwala zweryfikować stan Twojego budynku, przedstawia możliwości wykonania prac modernizacyjnych oraz w jakim stopniu i ile można dzięki nim zaoszczędzić. Uzyskasz konkretne informacje o rzeczywistym zapotrzebowaniu budynku na energię oraz szacowanym zapotrzebowaniu po wprowadzeniu zmian.

Sprawdź jak wygląda audyt energetyczny.

Badania szczelności


Wykonujemy badania szczelności budynku drzwiami nawiewnymi z jednoczesnym zastosowaniem kamery termowizyjnej. Podczas badania wskażemy i doradzimy jak naprawić ewentualne defekty będące przyczyną dużych strat cieplnych w budynku.

Sprawdź dlaczego warto przeprowadzić test szczelności powietrznej budynków.

Badania termowizyjne


Na podstawie zdjęć termograficznych lokalizujemy defekty oraz obliczamy  współczynniki przenikania ciepła U i temperaturowe fRsi. Wyniki pomiarów porównujemy do obowiązujących wymagań Warunków Technicznych i przygotowujemy opinię techniczną oraz rekomendację postępowania w razie wykrycia nieprawidłowości. Badania wykonujemy w oparciu o normy certyfikacji, takie jak BREEAM, LEED oraz EU Taxonomy.

Dowiedz się dlaczego warto wykonać badanie termowizyjne Twojego domu.

Kontrola montażu stolarki okiennej


Zdarza się, że nawet nowe okna nie spełniają norm budowlanych. Kontrola stolarki okiennej i drzwiowej pozwala sprawdzić, czy ramy są poprawnie osadzone na ościeżach oraz wykazać nieszczelności wynikające z niewłaściwego montażu. Wyznaczamy także poziom strat ciepła przez pakiet szybowy, poprzez określenie wartości współczynnika przenika ciepła U, który nie zawsze zgadza się z wielkością podaną przez producenta.

Kontrola ocieplenia


Kontrola wykonanych prac ociepleniowych niesie za sobą korzyści zarówno dla inwestora, jaki i wykonawcy. Inwestor może przekonać się, czy dobrze zainwestował swoje pieniądze, zaś wykonawca może zdobyć niezależne potwierdzenie jakości swoich prac.

Sprawdź wykonanie ocieplenia budynku.

Kontrola przed zakupem


Przed zakupem nieruchomości warto sprawdzić, czy i jak została wykonana izolacja termiczna, czy stolarka i jej montaż są właściwej jakości, czy nie zostały zamalowane lub wyczyszczone grzyby i pleśnie, co może wpłynąć na zbyt wysokie koszty ogrzewania i komfort użytkowania.

Kontrola stanu technicznego budynku


Nie zawsze wszystkie problemy widać gołym okiem. Termowizja pozwala na ocenę w jakim stanie rzeczywiście znajduje się Twój budynek. Zlokalizować miejsca, które ukrywają się pod tynkiem, takie jak zamurowane okna, wyloty kominów wentylacyjnych, czy brak lub niewłaściwe ułożenie izolacji termicznej.

Lokalizacja wycieków C.O. I C.W.U.


Za pomocą kamery termowizyjnej lokalizujemy przebieg instalacji ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania oraz znajdujemy miejsce ewentualnych wycieków.

Podejrzewasz w swoim domu wyciek z instalacji wodno-kanalizacyjnej? Wybierz lokalizację wycieku wody bez rozkuwania ścian.

Przyczyny występowania grzybów i pleśni


Ochroń siebie i najbliższych przed chorobami spowodowanymi występowaniem grzybów i pleśni. Termografia wskazuje, czy ich źródłem jest sposób użytkowania pomieszczenia, czy błędy wykonawcze lub projektowe przegród zewnętrznych oraz może określić ryzyko ich występowania w przyszłości.

Poznaj przyczyny występowania grzybów i pleśni w budynku.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE USŁUGI