Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Badania kamerą termowizyjną Toruń

Badania termowizyjne wykorzystywane są na coraz większą skalę. Nic dziwnego! Możliwości termowizji są ogromne! Jeżeli interesuje Cię znalezienie firmy, która wykonuje tego typu badania w Toruniu, przejrzyj szeroką ofertę firmy TERMOCENT . Posiada ona oddziały na terenie całego kraju. Miasto pierników i Kopernika nie jest tu wyjątkiem. Ogromnym atutem firmy TERMOCENT jest jej ogromne doświadczenie oraz zatrudnianie specjalistów posiadających wykształcenie techniczne.

Pomiary wykonywane przez firmę TERMOCENT są zgodne z najsurowszymi standardami europejskimi, również restrykcyjną normą ISO 18436-7:2008. Na podstawie obrazu z kamery termowizyjnej oceniane są parametry techniczne budynków, które mają decydujący wpływ na komfort mieszkańców. Można w ten sposób zbadać np. źródła strat ciepła czy określić ryzyko pojawiania się grzybów i pleśni. Specjaliści z firmy TERMOCENT podpowiedzą Ci, jak zaoszczędzić na eksploatacji budynku i co zrobić, aby rzeczywiście poprawić komfort cieplny.

Termowizja Toruń

Możliwości zastosowania badań termowizyjnych jest mnóstwo. Wykorzystuje się je między innymi w motoryzacji, przemyśle oraz budownictwie. Dzięki pomiarom wykrywa się miejsca, w których dochodzi do strat cieplnych. To również doskonały sposób na sprawdzenie stanu instalacji elektrycznej przy typowym obciążeniu. Czy wiesz, że kamera termowizyjna jest w stanie wskazać miejsca, w których instalacja przegrzewa się? Znając je możesz zapobiec poważnym usterkom, a nawet pożarowi.

Sprawdź również też ofertę termowizji w budownictwie.

Termowizja pozwala dokładnie określić rozkład temperatury na badanym obszarze budynku. Wykonywane przez nas pomiary termowizyjne zostają udokumentowane w formie termogramów, czyli zdjęć. Obszary, w których można zaobserwować utratę ciepła, są (zazwyczaj) oznaczone kolorem niebieskim, a czerwonym te dobrze zaizolowane. Umożliwia to precyzyjne określenie miejsc wymagających prac izolacyjnych i ociepleniowych.

 

Pomiary szczelności budynków w Toruniu

Nieszczelna izolacja może znacznie zwiększyć koszty eksploatacji budynku, co jest szczególnie zauważalne zwłaszcza w miesiącach zimowych. Taki problem powoduje nie tylko zwiększenie wydatków na ogrzewanie, ale także obniża jakość życia lokatorów. Aby tego uniknąć, oferujemy państwu pomiar szczelności powietrznej budynku.

 

Kontrola jakości prac ociepleniowych w okolicy Torunia

Nieprawidłowości w ociepleniu mogą być spowodowane pomyłką fachowców lub niską jakością zastosowanego materiału. W takich wypadkach dochodzi do utraty ciepła. Dlatego, aby mieć pewność, że wszystkie prace zostały właściwie wykonane, warto poddać efekt końcowy kontroli jakości prac ociepleniowych.

 

Kontrole efektywności energetycznej budynku – Toruń

Określenie efektywności energetycznej budynku pozwala ustalić jaka minimalna ilość energii jest niezbędna, aby zaspokoić zapotrzebowanie całego domu. Parametr ten można podnieść np. poprzez przeprowadzenie termomodernizacji, co znacznie zmniejszy koszty eksploatacji. Z tego powodu należy przeprowadzać tego typu kontrole okresowo.

 

Badania akustyczne, pomiar hałasu w Toruniu

Hałas w zbyt dużym natężeniu znacznie zmniejsza komfort życia użytkowników budynku. Aby upewnić się, że warunki panujące w lokalu są odpowiednie, proponujemy naszym klientom również profesjonalny pomiar hałasu.

 

Badania jakości powietrza Toruń

Zanieczyszczenia powietrza, nieprawidłowo wykonana wentylacja czy ogrzewanie domu bezklasowymi kotłami, może być przyczyną złej jakości powietrza. Aby zadbać o zdrowie użytkowników budynku, oferujemy przeprowadzenie specjalistycznego pomiaru jakości powietrza.

 

Usługi termowizyjne Toruń

Ekipa budowlana wykonywała prace w Twoim budynku i chciałbyś sprawdzić, jak wywiązała się z powierzonych sobie zadań? Kamera termowizyjna sprawdzi szczelność rur c.o., szczelność stolarki drzwiowej oraz okiennej. Wykaże także pojawiające się nieszczelności w budynku już na etapie jego budowy. Wyobraź sobie awarię instalacji grzewczej. Przed Twoimi oczami pojawiają się obrazy kutych ścian i podłóg. Z termowizją wcale nie jest to konieczne. Można łatwo zdiagnozować źródło problemów.
Wykorzystując badania termowizyjne zoptymalizujesz koszty energii elektrycznej zarówno w prywatnym domu, jak i obiektach komercyjnych oraz firmach produkcyjnych i sporo zaoszczędzisz.

Zleć badania fachowcom. Skontaktuj się już dziś z naszym oddziałem w Toruniu, aby uzyskać więcej informacji.

 


Adres: Toruń, ul. Fałata 19D

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków