Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Pomiary termowizyjne na terenie Szczecina i okolic

Nasza firma przeprowadza badania z użyciem nowoczesnej kamery termowizyjnej. Dzięki wykorzystaniu procesu termografii możliwe jest dokładne zarejestrowanie rozkładu temperatur w obrębie danego obszaru.  W TERMOCENT wykorzystujemy wysokiej jakości sprzęt, który pozwala na precyzyjne określenie miejsc, w których dochodzi do strat ciepła.

Badanie szczelności budynków

Nieszczelna obudowa znacznie zwiększa koszty eksploatacji budynku. Nawet niewielkie ubytki izolacji mogą powodować przeciągi, utratę ciepła, ale także zawilgocenie czy powstawanie pleśni w pomieszczeniach. Dlatego nasza firma oferuje usługi z zakresu pomiaru szczelności powietrznej budynku (Blower Door Test/Door Fan Test) z wykorzystaniem najskuteczniejszych metod i zgodnie z normą ISO 9971 (PN-EN 13829) .

Kontrola jakości prac ociepleniowych –  Szczecin

Na jakość ocieplenia budynku ma wpływ wiele czynników. Niestety nierzetelność wykonawców lub nieodpowiednio dobrane materiały mogą powodować znaczne obniżenie jakości ocieplenia, a co za tym idzie także straty ciepła i większe koszty eksploatacji. Dlatego warto przeprowadzić kontrolę jakości prac ociepleniowych, między innymi z wykorzystaniem termowizji, by mieć pewność, że nie przepłaca się za ogrzewanie. Weryfikacja jakości prac ociepleniowych może przełożyć się na znaczne oszczędności w kolejnych latach.

Kontrola efektywności energetycznej budynku

Dzięki znajomości efektywności energetycznej budynku możliwe jest sprawdzenie,  jaka część energii rzeczywiście jest potrzebna do zapewnienia użytkownikom budynku komfortowych warunków. Może się okazać, że termomodernizacja budynku pozwoli znacznie ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne. Z tego powodu przeprowadzamy także kontrolę efektywności energetycznej budynku.

Badania akustyczne, pomiar hałasu w Szczecinie

Natężenie hałasu pochodzącego z zewnątrz oraz z wyposażenia technicznego obecnego w budynku musi mieścić się w określonych normach.  W przeciwnym razie przebywanie w pomieszczeniach będzie niezwykle uciążliwe. Dlatego nasza firma przeprowadza  profesjonalny pomiar pomiar izolacyjności akustycznej i hałasu, który pozwoli określić stopień narażenia na ten szkodliwy czynnik.

Badania jakości powietrza

Jakość powietrza w budynku również jest ważnym parametrem, który powinien być regularnie monitorowany. Błędy w instalacji wentylacyjnej czy zanieczyszczenie powietrza wpływają również na komfort oddychania w pomieszczeniach. Z tego powodu mamy w swojej ofercie przeprowadzenie pomiaru jakości powietrza w budynkach.

Dlaczego wybrać TERMOCENT w Szczecinie?

Wszystkie nasze badania przeprowadzamy ze szczególną starannością, wykorzystując do tego celu sprawdzony sprzęt najwyższej jakości. Wybierając TERMOCENT masz gwarancje, że wszystkie pomiary będą wykonane przez profesjonalistów.


Szczecin

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków