Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Termowizja Warszawa

slider1-555x364

Jeśli chcesz, by pomiar termowizyjny był przeprowadzony z najwyższą starannością, a jej wyniki były miarodajne, zleć wykonanie usługi naszej firmie w Warszawie. Mamy duże doświadczenie, a także pracowników o wysokich kompetencjach i wykształceniu kierunkowym. Badanie termowizyjne w naszym wykonaniu są zgodne z normą ISO 18436-7:2008. Ponadto bardzo dokładnie analizujemy uzyskane informacje, a co istotne, porównujemy je do wytycznych w dokumentach z zakresu prawa budowlanego. Jesteśmy w stanie precyzyjnie wskazać miejsce, które wymaga naprawy i podpowiedzieć, co zrobić, by usunąć defekt, a tym samym znacznie zaoszczędzić. Pomożemy Ci zoptymalizować budżet. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami.

Badania termowizyjne w Warszawie

Badania kamerą termowizyjną mają bardzo szerokie zastosowanie. Ta nowoczesna metoda pomiarowa jest wykorzystywana w takich dziedzinach jak budownictwo, elektronika, mechanika, elektroenergetyka czy hydraulika. Termografia, czyli proces rejestracji obrazów na podstawie detekcji promieniowania elektromagnetycznego w paśmie podczerwieni, pozwala zaobserwować dokładny rozkład temperatur obiektów znajdujących się na danym obszarze. Usługi termograficzne, potocznie nazywane usługami kamerą termowizyjną, to jeden z wiodących obszarów działalności naszej firmy. Dysponujemy zaawansowanymi urządzeniami pozwalającymi uzyskać precyzyjny i czytelny wynik pomiarów termowizyjnych. Stosowana przez nas technika dostarcza obrazów cieplnych zwanych termogramami. Jest to wizualizacja promieniowania podczerwonego w formie graficznej (zdjęcia). Każde ciało o temperaturze wyższej od zera bezwzględnego emituje promieniowanie podczerwone, którego intensywność jest uzależniona od jego temperatury. Na zdjęciach z pomiarów termowizyjnych kolorem niebieskim zaznaczone są miejsca chłodniejsze, zaś czerwonym cieplejsze, dzięki czemu można dokładnie wskazać obszary, w których dochodzi do ewentualnych strat ciepła z budynku (najczęściej z powodu tzw. mostków termicznych).

Pomiary szczelności budynków na terenie Warszawy

Nieszczelność izolacji termicznej może poważnie odbijać się na wysokości rachunków za ogrzewanie. Nawet niewielkie przerwy w ciągłości warstwy izolacyjnej mogą powodować utratę cennego ciepła z wnętrza pomieszczeń. Skutki takiego stanu są najbardziej zauważalne zimą, kiedy to do ogrzania budynku potrzeba znacznie więcej energii niż latem. Do powstania nieszczelności przegród zewnętrznych może dojść z wielu powodów. Mogą się do tego przyczynić chociażby błędy wykonawcze popełnione w trakcie montażu drzwi i okien czy użycie słabej jakości materiałów jeszcze na etapie budowy. Powstające w ten sposób przeciągi nie tylko obniżają komfort użytkowania nieruchomości i wpływają na podwyższenie kosztów eksploatacji, lecz mogą także stać się przyczyną powstawania na ścianach zawilgoceń i pleśni. Najlepszą metodą pomiaru hermetyczności przegród zewnętrznych jest pomiar szczelności powietrznej budynku, inaczej nazywany „drzwiami powietrznymi”. Firma TERMOCENT oferuje również i takie usługi – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kontrola jakości prac ociepleniowych

Prace związane z ociepleniem w większości przypadków są przeprowadzane przy okazji większych remontów. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego wykonawcy – to zadanie dla inwestora lub reprezentującego go zarządcy nieruchomości. Niekiedy zdarza się jednak tak, że nawet pomimo powierzenia tego zadania osobie/osobom o odpowiednich kwalifikacjach, w trakcie wykonywania robót budowlanych pojawią się pewne błędy. Mogą one wynikać z wielu przyczyn, m.in. niskiej jakości materiałów czy po prostu drobnych pomyłek fachowca. Aby ocenić poprawność przeprowadzania prac warto skorzystać z usługi termowizyjnej kontroli jakości prac ociepleniowych. Zachęcamy do powierzenia takich badań właśnie nam.

Kontrola efektywności energetycznej budynku

Efektywność energetyczna budynku, inaczej jego sprawność energetyczna, to zdolność do zaspokojenia zapotrzebowania energetycznego domu przy wykorzystaniu do tego jak najmniejszej ilości energii. Ten ważny dla każdego inwestora parametr pokazuje, jaka część wytworzonej lub pobranej energii rzeczywiście jest niezbędna do określonego celu. Należy podkreślić, że zapotrzebowanie energetyczne budynku może się zmieniać – dzieje się tak chociażby na skutek termomodernizacji. Dodatkowa warstwa izolacji pozwala zatrzymać większą ilość ciepła wewnątrz, a zatem zapotrzebowanie energetyczne staje się mniejsze. Jednym ze sposobów zwiększenia sprawności budynku jest okresowa kontrola efektywności energetycznej. Zrealizują ją dla państwa eksperci z TERMOCENT.

Badania akustyczne i pomiar hałasu Warszawa

Natężenie dźwięków w domu czy mieszkaniu w istotny sposób wpływa na komfort korzystania z nieruchomości. Wymagania odnośnie izolacyjności akustycznej przegród budynku mieszkalnego są określone w stosownych dokumentach. Aby ocenić, czy hałas dobiegający z zewnątrz oraz ten wytwarzany przez wyposażenie techniczne budynku mieści się w ustalonej normie, najlepiej przeprowadzić profesjonalny pomiar hałasu. Badania akustyczne wykonywane przez TERMOCENT polegają na emisji dźwięku o ustalonym wcześniej natężeniu, a następnie wyłączeniu jego źródła i pomiaru czasu, w którym poziom dźwięku spadnie o 60 decybeli.

Badania jakości powietrza

Jakość powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych to bardzo ważny parametr. Decyduje on nie tylko o naszym samopoczuciu, lecz także w istotny sposób wpływa na nasze zdrowie. Zespół dolegliwości występujących w określonym miejscu i związanych ze zbyt małą ilością świeżego powietrza lub jego nieodpowiednią jakością jest nazywany syndromem chorego budynku. Przyczyn takiego stanu może być wiele: nieprawidłowo wykonana wentylacja, nieodpowiednie materiały konstrukcyjne lub chociażby zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego na zewnątrz. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów TERMOCENT poszerzył swoją ofertę o specjalistyczne pomiary jakości powietrza w budynkach. Usługa wykonywana jest przy użyciu zaawansowanego sprzętu i z wykorzystaniem nowoczesnych technik (m.in. laboratoryjnych).

tc7-555x444

Umów się na termin wykonania termowizji w naszej siedzibie w Warszawie

Termowizja znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Jest wykorzystywana w budownictwie. Umożliwia m.in. wykrycie nadmiernych strat cieplnych. Za pomocą kamery termowizyjnej można znaleźć źródło wycieku z rur c.o. bez potrzeby kucia w ścianach lub podłogach. Poza tym, pomiary termowizyjne umożliwiają sprawdzenie stanu instalacji elektrycznej, a także optymalizację kosztów ogrzewania. Można również zweryfikować jakość usług świadczonych przez firmę budowalną, m.in. poprzez ocenę stanu stolarki okiennej i drzwiowej czy też sprawdzenie szczelności w budynku. Badania dobrze jest wykonywać już na etapie budowy obiektu. Termografia znajduje zastosowanie na halach produkcyjnych i magazynowych. Zmniejsza koszty związane z serwisem urządzeń. Można wykryć, które części za bardzo się nagrzewają.

Zleć termowizję naszej firmie w Warszawie.


Warszawa

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków