Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Termowizja Gdańsk

Najczęstszymi przyczynami uciekania ciepła z budynku są tzw. mostki termiczne lub niewłaściwie wykonana warstwa izolacji cieplnej. Efektem wzmożonej utraty ciepła jest ujemny bilans energetyczny, który znacznie wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie. Mostki termiczne mogą prowadzić do zawilgocenia ścian, a w konsekwencji do rozwoju grzybów i pleśni. Aby nie dopuścić do znacznych strat energii należy w pierwszej kolejności zlokalizować miejsca, w których dochodzi do utraty ciepła. Najważniejszym badaniem pozwalającym odzwierciedlić rzeczywistą kondycję budynku jest pomiar kamerą termowizyjną. Kamera rejestruje promieniowanie z zakresu podczerwieni emitowane przez wszystkie obiekty o temperaturze wyższej od zera bezwzględnego. Graficzny zapis wyniku badania termowizyjnego nazywany jest termogramem.

Dzięki badaniu termowizyjnemu można sprawdzić, czy w budynku nie ma niekontrolowanych miejsc ucieczki ciepła, jak również ustalić powody ewentualnych nieszczelności. Na podstawie analizy termogramów można określić jakość i szczelność izolacji termicznej oraz wykryć usterki niewidoczne gołym okiem. Diagnostyka termowizyjna jest metodą bezinwazyjną i w pełni bezpieczną. Przeprowadzenie pomiarów kamerą termowizyjną zaleca się zarówno dla nowo wybudowanych nieruchomości, jak i w przypadku podejrzenia ukrytych wad budowalnych lub konstrukcyjnych. Firma TERMOCENT od wielu lat zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych badań termowizyjnych. Specjalizujemy się w określaniu izolacyjności cieplnej oraz ocenie energochłonności budynków. Dostarczamy właścicielom nieruchomości kompleksowej wiedzy na temat kondycji budynków mieszkalnych i przemysłowych. Działamy na terenie Gdańska oraz całego województwa pomorskiego.

Pomiary szczelności powietrznej budynków na terenie Gdańska i okolic

Jednym ze sprawdzonych sposobów kontroli jakości wykonania prac budowlanych i konstrukcyjnych jest pomiar szczelności powietrznej budynku drzwiami nawiewnymi. Badanie szczelności, nazywane też „drzwiami ciśnieniowymi” (Blower Door Test/Door Fan Test) to procedura, w której wykorzystuje się kamerę termowizyjną i/lub wytwornicę dymu. Profesjonalny pomiar szczelności pozwala zlokalizować ewentualne nieszczelności w warstwie izolacji, co może stanowić podstawę do zażądania od wykonawcy robót budowlanych naprawy usterki na warunkach uprzednio określonych w umowie. W wyniku badania szczelności otrzymuje się konkretne dane liczbowe umożliwiające precyzyjne obliczenie przyszłego zużycia energii na cele ogrzewania. Ten rodzaj diagnostyki można przeprowadzić również dla budynków po wieloletniej eksploatacji. Specjaliści TERMOCENT wykonają dla Państwa pełną diagnostykę Blower Door Test/Door Fan Test oraz przygotują szczegółowy raport zgodny z normą PN-EN 13829 z obliczonym współczynnikiem n50.

Kontrola jakości prac ociepleniowych

Prawidłowe przeprowadzenie prac ociepleniowo-elewacyjnych to warunek konieczny by budynek mógł charakteryzować się wysoką efektywnością energetyczną. Kontrola poszczególnych etapów inwestycji pozwoli uniknąć nawarstwiania się ewentualnych problemów technicznych, w wyniku których efektywność energetyczna domu mogłaby ulec pogorszeniu. Najskuteczniejszym sposobem weryfikacji jakości wykonanego ocieplenia jest badanie kamerą termowizyjną. Firma TERMOCENT oferuje bieżące nadzorowanie prac prowadzonych przez ekipy zajmujące się instalowaniem izolacji cieplnej budynków. Oprócz profesjonalnej usługi kamerą termowizyjną zapewniamy także szczegółową dokumentację techniczną wraz z interpretacją.

Kontrola efektywności energetycznej budynku

Kluczowym czynnikiem wpływającym na koszty eksploatacji domu jednorodzinnego jest efektywność energetyczna budynku. Sprawność energetyczną definiuje się jako stopień przygotowania budynku do zapewnienia mieszkańcom komfortu termicznego przy jednoczesnych możliwie jak najniższych kosztach użytkowania. Im wyższa efektywność energetyczna domu, tym tańszy będzie on w utrzymaniu. Kompleksowa inspekcja efektywności energetycznej pozwala dokładnie ocenić stan techniczny domu. Na podstawie wyniku takiej ekspertyzy można zaplanować działania związane z dociepleniem budynku i projektowaniem systemu ogrzewania, jak również optymalnie określić koszty termomodernizacji. Firma TERMOCENT oferuje usługę audytu energetycznego wykonywanego przy pomocy najnowocześniejszych narzędzi: kamer termowizyjnych i mierników wilgotności. To konkretna pomoc dla inwestora pragnącego mieć energooszczędny, a zatem tani w eksploatacji dom.

Badania akustyczne i pomiar hałasu Gdańsk

Hałas w domu czy mieszkaniu potrafi zauważalnie pogorszyć komfort życia. Choć z pozoru możemy nie zwracać na to większej uwagi, uciążliwe dźwięki dobiegające zza ściany mogą  przeszkadzać nam w wielu codziennych czynnościach, utrudniając skupienie na pracy czy powodując problemy ze snem. Najskuteczniejszą metodą badania izolacji akustycznej ścian jest pomiar hałasu wykonany przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Firma TERMOCENT dysponuje nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi dokładną ekspertyzę akustyczną przegród wewnętrznych. Pomiar hałasu przy użyciu mierników hałasu to sprawdzony sposób na określenie głównych dróg przenoszenia dźwięku, co w następstwie pozwoli na skuteczne wyciszenie domu.

Sprawdź badanie akustyczne Gdańsk!

Badania jakości powietrza

Jednym z czynników bezpośrednio wpływających na nasze samopoczucie jest jakość powietrza, którym oddychamy. Współczesny człowiek wiele czasu spędza w pomieszczeniach zamkniętych, w których może znajdować się duża ilość różnego rodzaju zanieczyszczeń. Aby zapewnić sobie zdrowe warunki na co dzień warto zlecić wykonanie profesjonalnego badania jakości powietrza ekspertom z firmy TERMOCENT. Dysponujemy zaawansowanymi technicznie urządzeniami pozwalającymi określić m.in. takie wskaźniki jak stężenie CO2, wilgotność i temperatura. Mamy również możliwość wykonana testów laboratoryjnych.

Termowizja instalacji elektrycznych Gdańsk

Niesprawna instalacja elektryczna stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. To właśnie ona jest jedną z głównych przyczyn pożarów, do których dochodzi w polskich gospodarstwach domowych. Aby zminimalizować ryzyko użytkowania niesprawnej instalacji warto co jakiś czas przeprowadzać kompleksową kontrolę przeciwpożarową. Metodą pozwalającą uzyskać najbardziej precyzyjne pomiary jest badanie kamerą termowizyjną. Zlecając audyt termowizyjny instalacji elektrycznej ekspertom z firmy TERMOCENT zyskują Państwo gwarancję usługi przeprowadzonej przez certyfikowanych fachowców. Dysponujemy nowoczesną aparaturą, a nasi pracownicy posiadają wszelkie stosowne uprawnienia.

 


Adres: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 472

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków