Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Problemy z zasypianiem, drażliwość, podwyższony poziom stresu, niższa efektywność działań – to niekoniecznie objawy choroby. Identyczne efekty daje przebywanie w pomieszczeniach, w których panuje hałas. Jeśli więc dostrzegasz podobne symptomy u siebie, domowników czy pracowników – warto zainteresować się badaniem akustycznym. Specjaliści TERMOCENT wykonają je dla Ciebie z pełnym profesjonalizmem na terenie Gdańska.

Pomiary akustyczne Gdańsk – gdy masz problem z hałasem

Hałas oznacza zanieczyszczenie dźwiękiem. Można o nim mówić wówczas, gdy czas trwania dźwięku albo jego natężenie, powodują niepożądane reakcje fizyczne i psychiczne. Słyszany w budynku hałas może mieć pochodzenie zewnętrzne (np. ulica, ruch lotniczy) lub wewnętrzne (np. rozmowy współpracowników, praca maszyn). Co istotne, hałas nie zawsze jest oczywisty – niekoniecznie musi to być głośny dźwięk. Do wywołania bólów głowy czy irytacji wystarczy dźwięk znacznie cichszy, ale ciągły (np. odgłos pracującego wentylatora).

Napisz e-mail na biuro@termocent.com

Badania akustyczne Gdańsk – sprawdzenie izolacyjności akustycznej

Kluczowym pojęciem związanym z zapobieganiem zanieczyszczeniu dźwiękiem w nowoczesnym budownictwie, jest izolacyjność akustyczna. Termin dotyczy przegród, które powinny chronić przed hałasem (np. ścian, okien, drzwi). Wysoka izolacyjność materiału oznacza, że dźwięk spoza przegrody nie przedostaje się do wnętrza pomieszczenia lub przedostaje się w znacznie ograniczonym zakresie. Izolacja działa też w drugą stronę, zapobiegając przedostawaniu się odgłosów z budynku do otoczenia, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku działalności zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania.

Analiza akustyczna w Gdańsku – na czym polega?

Przeprowadzenie analizy akustycznej wiąże się z ustaleniem czasu pogłosu, charakterystycznego dla danego pomieszczenia. Parametr ten oznacza ilość czasu potrzebną na spadek natężenia dźwięku o 60 dB od momentu zakończenia jego emisji. Fala akustyczna jest odbijana lub pochłaniana przez znajdujące się w pokoju materiały i struktury (np. ściany, tekstylia, specjalne panele akustyczne). Różne budynki wymagają odmiennego czasu pogłosu (powinien on być krótszy tam, gdzie chcemy prowadzić rozmowy a dłuższy może być w większych pomieszczeniach, gdzie zależy nam na trwaniu dźwięku – np. w sali koncertowej).

Pomiar akustyczny Gdańsk – kto może go wykonać?

Do wykonania pomiaru hałasu niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, obsługiwanego przez wykwalifikowanych i doświadczonych operatorów. Potrzebne są urządzenia takie jak miernik dźwięku, głośnik wszechkierunkowy czy stukacz młotkowy. Wiedzy wymaga odpowiednie ustawienie sprzętu, jego skalibrowanie, a także odczytanie i interpretacja wyników. TERMOCENT ma wszystkie wymienione urządzenia, a nasi pracownicy są gruntownie przeszkoleni w zakresie ich użytkowania, co gwarantuje najwyższy poziom usług i rzetelny pomiar.

Zadzwoń: +48 530 105 398

Audyt akustyczny Gdańsk – gdzie się go przeprowadza?

Pomiary hałasu mogą być dokonywane zarówno w budynkach firmowych, jak i w instytucjach publicznych czy w domach prywatnych. Stanowią one podstawę do sporządzenia audytu akustycznego – poza informacją o poziomie i źródle hałasu, zawiera on także wskazówki dotyczące sposobów poprawienia sytuacji (np. wykonanie izolacji akustycznej pomieszczenia, uszczelnienie okien i drzwi).

Pomiary akustyczne pomieszczeń Gdańsk – dlaczego warto?

Następstwem pomiaru akustycznego powinny być czynności mające na celu zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia dźwiękiem. Dzięki temu można znacznie ograniczyć lub nawet wyeliminować uciążliwe objawy wynikające z ekspozycji na hałas. Pracownicy firmy są więc bardziej produktywni i odporni na stres, domownicy mniej drażliwi i lepiej wyspani.

Pomiary akustyczne Gdańsk — cena

Cena pomiaru akustycznego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i ilość pomieszczeń, źródło hałasu, a także uzgodniony sposób wykonania pomiaru (np. pomiar całodobowy natężenia dźwięku, pomiar izolacyjności akustycznej materiałów). Skontaktuj się z nami w celu uzgodnienia Twojego zapotrzebowania, abyśmy mogli przygotować wycenę pomiaru lub badanie termowizyjne Gdańsk.

 


Oddział TERMOCENT Gdańsk

Adres: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 472

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków