Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Na czym polega kontrola instalacji elektrycznej?

Szczególną grupę pożarów w budynkach stanowią pożary wzniecane przez niesprawne instalacje elektryczne. Stanowią one około 20% wszystkich pożarów występujących w ciągu roku. Ich przyczynami są najczęściej niesprawne instalacje elektryczne, ale zdarzają się pożary spowodowane przez przeciążenia prądowe w instalacjach pozornie sprawnych. Bezpieczeństwo eksploatowanych instalacji elektrycznych zależy przede wszystkim od poprawnego ich zaprojektowania oraz regularnego kontrolowania ich badaniami przeciwpożarowymi instalacji.

Zleć nam termowizyjną kontrolę instalacji elektrycznej, sprawdź poprawność działania urządzenia, a także zminimalizuj możliwość wystąpienia pożaru.

Kontrola instalacji elektrycznej termowizja
Kontrola instalacji elektrycznej, Wrocław

Ta usługa często potrzebna jest aby uzyskać polisę ubezpieczeniową lub mniejsze składki.
Sprawdzimy, które elementy instalacji należy wymienić lub naprawić.

Nie zwlekaj z kontrolą, nie daj zaskoczyć się awarią

– Za duże rachunki za prąd?
– Wyraźnie przepalające się przewody?
– Zbyt duże odczuwalne temperatury w pobliżu instalacji elektrycznych i urządzeń?

Czy warto?

– Każde wadliwe urządzenie może spowodować pożar, awarię bądź przestój w pracy nawet całej sieci produkcyjnej, ekspertyza którą zapewniamy pozwoli uchronić Państwa firmę od takich sytuacji.
– Istnieje możliwość obniżenia kosztów ubezpieczenia gdy mają pewność na podstawie raportów z badania, że w danym obiekcie nie zostały wykryte usterki oraz wszystko działa poprawnie. Jednak aby przysługiwały zniżki od ubezpieczyciela to badania muszą być wykonywane przez firmę zewnętrzną.

Kontrolę instalacji elektrycznej zleć profesjonalistom!

– Mamy wieloletnie doświadczenie w branży i oczywiście odpowiednie uprawnienia. Przygotowujemy pełną analizę usterek z opisem wad, a także zaleceniami jakie podjąć prace by pozbyć się problemu i uniknąć pożaru .
– Wykonujemy pomiary zgodnie z wytycznymi norm niemieckich VdS 2860 i DIN 54191
– Opracowanie dostarczy kluczowych informacji odnośnie sposobu naprawy, dodatkowo wskaże konkretne miejsce usterki, określony element.
– Za pomocą badania potrafimy określić priorytet naprawy usterki, dzięki czemu łatwiej określić jak bardzo jest poważna.
– W przypadku wystąpienia usterki do raportu załączone zastają zdjęcia nieprawidłowości,
– W trakcie badania używamy wysokiej jakości kamery termowizyjnej, dzięki której jesteśmy wstanie dokładnie wskazać miejsce usterki.

Aby wykonać pomiar instalacji elektrycznej urządzenie musi być pod standardowym obciążeniem, w ciągu normalnej pracy.
Aby wykonać pomiar instalacji elektrycznej urządzenie musi być pod standardowym obciążeniem, w ciągu normalnej pracy

Jakie mogą być skutki zaniedbania kontroli?

– Zbyt duże obciążenie powoduje za wysoką temperaturę, a za tym idzie nadpalanie się przewodów, a także coraz większe ryzyko pożaru. Każde zaniedbanie nawet najmniejszego przewodu naraża instalacje a nawet cały budynek na awarię bądź pożar.

– Nieprawidłowość w działaniu instalacji elektrycznych może przyczynić się do śmierci pracowników.

– Koszty napraw i strat w produkcji mogą sięgać kilkuset tysięcy złoty przy jednym zdarzeniu. Może wystąpić całkowite spalenie obiektu, a w związku z tym straty mogą sięgać rzędu 10 milionów złotych.

Kontrola instalacji elektrycznej kamerą termowizyjną

Przeprowadzenie kontroli instalacji elektrycznej

Do wykonania badania używamy detektora ultradźwięków oraz kamery termowizyjnej w celu jak najlepszej kontroli urządzeń i instalacji elektrycznych. Badanie wykonywane jest w bezpiecznej odległości. Taka metoda pozwala na bezdotykowe wykonanie pomiaru a także szybko i skutecznie ocenić stan badanej instalacji. Po wykonaniu badania przygotowane jest szczegółowe sprawozdanie z wykazanymi usterkami. W takim sprawozdaniu znajdą się szczegółowe informacje dotyczące badanego obiektu i instalacji elektrycznych. Przedstawimy wskazówki dotyczące kolejnej kontroli, a także wskażemy przyczynę usterki oraz opiszemy jak jej zaradzić.

Wykonujemy pomiary również według norm VdS 2860 i DIN 54191

Bez wątpienia zaletą badania termowizyjnego jest możliwość wykonywania badań wysokonapięciowych urządzeń elektroenergetycznych w normalnych warunkach pracy i standardowym obciążeniu przy zachowaniu bezpiecznej odległości.

Dla przypadków, w których w zależności od warunków środowiskowych może wystąpić większe ryzyko eksploatacji urządzeń i instalacji elektrycznych, mogą być wymagane częstsze kontrole przeciwpożarowe. Są to między innymi: miejsca, w których występuje ryzyko porażenia elektrycznego, pożaru lub wybuchu spowodowanego degradacją, a także miejsca, w których znajdują się instalacje zarówno niskiego jak i wysokiego napięcia.

Zainteresować może Cię również: LOKALIZACJA PRZEBIEGU LUB WYCIEKU Z INSTALACJI WODNEJ I CO

Zapytaj o więcej:
Zadzwoń 530 105 398 lub napisz kontakt@termocent.com