Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną
Badanie termowizyjne wykrywanie przebiegu instalacji CO
Wykrywanie przebiegu instalacji CO

Jak zlokalizować wyciek wody?

Kamera termowizyjna pozwoli nam zbadać, czy instalacja grzewcza budynku działa prawidłowo, a także czy jest uszkodzona. Możliwe jest zlokalizowanie wycieku z rur instalacji wodnej i CO. Pomiar termowizyjny przebiegu instalacji wodnej pozwala uniknąć przykrych konsekwencji jej uszkodzenia. Na przykład, przy montażu półki lub telewizora na ścianie, czy też listwy progowej na podłodze.

Nie rozkuwaj podłogi lub ścian na chybił trafił!

Zadzwoń +48 530 105 398

Lokalizacja wycieków wody lub przebiegu instalacji wodnej i C.O.


Zdarza się, że jesteśmy zmuszeni do wykonania wiercenia w przegrodzie przez którą prowadzona jest instalacja C.O lub C.W.U.

Chcemy powiesić półkę na ścianie, przykręcić listwę podłogową.

Możliwe, że podłoga ogrzewana płaszczyznowo osunęła się i musimy ją wyrównać.


W takich sytuacjach ostatnie czego chcemy to stworzenie sobie problemu w postaci przewierconej rury. Jak tego uniknąć? Nasi termografiści za pomocą kamery termowizyjnej wskażą przebieg ciepłych rur, a także umożliwią bezawaryjną pracę!

Badanie termowizyjne wykrywanie miejsca wycieku wody

Jak zlokalizować wyciek wody w domu?

Wyciek z instalacji centralnego ogrzewania lub instalacji wody użytkowej najczęściej uwidacznia się dzięki wystąpieniu zacieków i zawilgoceń. Co jednak w sytuacji, gdy nie widać zmian w lokalu, a pomimo tego ciśnienie czynnika w instalacji c.o. spada? Albo widzimy spadek poziomu wody w zbiorniku buforowym, chociaż nie została pobrana woda? Najprawdopodobniej woda wycieka, ale gdzie? Proponujemy poszukać wycieku kamerą termowizyjną. Różnica temperatury przegrody i wyciekającego czynnika widoczna w podczerwieni może pomóc zlokalizować miejsce usterki i oszczędzić kosztownego i problematycznego rozkuwania ścian i podłóg na chybił trafił.

Trzeba pamiętać, że nigdy nie ma 100% pewności że wyciek uda się zlokalizować podczas przeglądu. Jeśli rury prowadzone są w otulinie izolacyjnej, to wyciekająca ciecz może płynąć wzdłuż niej i kumulować się w pewnej odległości od rzeczywistego wycieku. Jeśli wycieka woda zimna, to nie osiągamy wystarczającej różnicy temperatur, aby wyciek był widoczny na termogramie. Nie można dać gwarancji na znalezienie lokalizacji dzięki termowizji, jednak nadal jest to najlepszy start w poszukiwaniach przyczyny problemu.

Wykrywanie wycieków wody

Zadzwoń do specjalisty: +48 530 105 398
Lub napisz na kontakt@termocent.com