Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

house covered of woman hands - insurance real estate concept

Termowizja Wrocław

Zleć termowizję naszej firmie we Wrocławiu. Oszczędź na kosztach związanych z eksploatacją budynku. Nasze usługi kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Pomiary termowizyjne są wykorzystywane w wielu dziedzinach. Za ich pomocą można m.in. precyzyjnie ustalić źródło strat cieplnych. Jesteśmy w stanie ocenić stan instalacji elektrycznych lub c.o. i wskazać miejsca, które wymagają reperacji. Termowizja pozwala także skontrolować jakość pracy firm budowlanych. Za pomocą kamery termowizyjnej można ustalić m.in. czy stolarka okienna lub drzwiowa jest prawidłowo zamontowana, skontrolować szczelność budynku. Badania termowizyjne są także stosowane w zakładach produkcyjnych i obiektach komercyjnych. Za ich pomocą można wykonać audyt energetyczny i oszczędzić na zużyciu energii.

Badania termowizyjne

Pomiary termowizyjne dla budownictwa są wykonywane przy użyciu bardzo nowoczesnego sprzętu. Podstawowym urządzeniem jest tu kamera termowizyjna – przyrząd wykorzystujący promieniowanie podczerwone emitowane przez obiekty znajdujące się w polu detekcji. Kamery termowizyjne mają bardzo szerokie zastosowanie: używa się ich nie tylko w branży budowlanej, lecz również w mechanice, elektronice, elektroenergetyce, hydraulice, przemyśle czy transporcie. Zasada działania kamery termowizyjnej jest bardzo prosta.

Każde ciało o temperaturze wyższej od zera bezwzględnego (tj. −273,15 °C), a więc również człowiek i inne istoty żywe, wydziela podczerwień – promieniowanie elektromagnetyczne o długości fal między światłem widzialnym a falami radiowymi. Podczerwień może być wykorzystywana do określania temperatury poszczególnych obszarów. Do rejestrowania promieniowania podczerwonego wykorzystywane są specjalne detektory, wśród których najpowszechniej stosowanymi są właśnie kamery termowizyjne. Dzięki nim można w łatwy i bezpieczny sposób uzyskać dokładną informację na temat rozkładu temperatur w budynku, ocenić stan izolacji cieplnej czy zlokalizować ewentualne mostki termiczne. TERMOCENT jest od lat niekwestionowanym liderem w branży usług kamerą termowizyjną. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz cennikiem.

Badanie szczelności budynków – Wrocław

Martwią cię wysokie rachunki za ogrzewanie pomimo tego, że niedawno przeprowadzałeś termomodernizację? Przyczyn takiego stanu może być wiele: od nieprawidłowo wykonanej izolacji cieplnej, przez błędy wykonawcze w montażu stolarki okiennej, aż po pojawienie się nieszczelności w przegrodach zewnętrznych. Warto wiedzieć, że nawet niewielki brak ciągłości izolacji termicznej może spowodować, że nie będzie ona w stanie właściwie pełnić swoich funkcji. Powstające w ten sposób przeciągi doprowadzają do niekontrolowanej ucieczki ciepłego powietrza na zewnątrz, przez co budynek będzie się regularnie wychładzał. Aby wyrównać spadek temperatury instalacja grzewcza będzie pracować z większą mocą, co spowoduje wzrost zużycia energii. Warto wiedzieć, że nieszczelna izolacja to nawet kilkanaście do kilkudziesięciu procent więcej za ogrzewanie w skali roku! Aby oszczędzić sobie takich problemów wskazane jest wykonanie profesjonalnego badania szczelności powietrznej budynku przez odpowiedniego specjalistę. Niezbędny jest również profesjonalny sprzęt – firma TERMOCENT dysponuje wszystkimi urządzeniami potrzebnymi do takich pomiarów, m.in. kamerami termowizyjnymi i generatorami dymu.

Kontrola jakości prac ociepleniowych

Ocieplenie budynku to dość poważne przedsięwzięcie. Decyzja o przeprowadzeniu termomodernizacji domu wiąże się z całym szeregiem obowiązków. Wybór właściwych materiałów, zatrudnienie odpowiedniego fachowca i bieżący nadzór nad postępami prowadzonych robót budowlanych pozwolą uniknąć wielu kosztownych problemów w przyszłości. Aby mieć pewność, że działania związane z termomodernizacją przebiegają prawidłowo, warto skorzystać z usługi specjalistycznej kontroli jakości prac ociepleniowych. Zespół TERMOCENT wykonuje takie badania przy pomocy zaawansowanego sprzętu termowizyjnego, pozwalającego wykryć ewentualne nieprawidłowości na każdym etapie zaawansowania prac.

Kontrola efektywności energetycznej budynku w Wrocławiu

Audyt energetyczny to specjalistyczna procedura, której celem jest uzyskanie informacji na temat sprawności energetycznej budynku. O czym mówi nam taki parametr? Najlepiej zobrazować to na przykładzie ogrzewania, w przypadku którego sprawność energetyczna stanowi miarę zużycia energii cieplnej. Najbardziej pożądany jest oczywiście stan wysokiej efektywności. Jest on realizowany m.in. w domach pasywnych, czyli takich cechujących się minimalnym zużyciem energii w trakcie eksploatacji. Znakomita większość domów jednorodzinnych w Polsce wymaga jednak standardowego systemu ogrzewania. Osobom planującym zainwestować w dom lub mieszkanie radzimy przeprowadzić profesjonalny audyt energetyczny budynku co najmniej raz przed zakupem. Z przyjemnością wykonamy dla państwa takie badanie.

Badania akustyczne, pomiar hałasu Wrocław

Wyposażenie techniczne budynku emituje dźwięki o różnym natężeniu. Hałas w mieszkaniu może powstawać również na skutek oddziaływania dźwięków z otoczenia. Specjaliści z TERMOCENT od lat wykonują kompleksowe badania akustyczne. Stosujemy nowoczesne metody pomiarowe, mamy też do dyspozycji zaawansowany sprzęt. Swoje wieloletnie doświadczenie w branży zdobyliśmy realizując najbardziej skomplikowane i nietypowe zlecenia. Wszelkie wykonywane przez nas pomiary terenowe są przeprowadzane według ściśle określonych norm.

Badania jakości powietrza

Jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy, ma znaczący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Aby uzyskać szczegółową informację o ewentualnych zanieczyszczeniach i by móc podjąć na tej podstawie odpowiednie kroki należy w pierwszej kolejności wykonać specjalistyczne badania jakości powietrza. Profesjonalny monitoring obecności zanieczyszczeń oferuje firma TERMOCENT. Nasz zespół to eksperci w zakresie pomiarów z użyciem nowoczesnych mierników gazowych. W przypadku gdy wymagany jest wynik o wyjątkowo dużej dokładności, testy wykonywane są przy użyciu zaawansowanych technik laboratoryjnych.

Dlaczego warto zlecić termowizję naszej firmie z Wrocławia?

budynek-wielorodzinny1-360x300

Mamy bardzo duże doświadczenie. Wiemy, na co zwracać uwagę, by badanie były przeprowadzone rzetelnie. Wszyscy nasi pracownicy mają wykształcenie kierunkowe. Badania wykonujemy zgodnie z normą ISO 18436-7:2008. Bardzo dokładnie analizujemy uzyskane dane. Porównujemy parametry do wytycznych zawartych w prawie budowlanych. Tym samym wskazujemy realne defekty, które wymagają poprawy. Nasza firma ma kilka oddziałów w Polsce. Z roku na rok przybywa klientów zainteresowanych naszymi usługami, którym udało się uzyskać znaczące oszczędności w skali roku. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który umożliwia precyzyjny pomiar.

Jeśli chcesz zlecić nam termowizję, skontaktuj się z naszym oddziałem we Wrocławiu.


Wrocław

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków