Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Badania Termowizyjne – Poznań

Komfort i oszczędność użytkowania nieruchomości w dużym stopniu zależą od jakości termoizolacji. Im lepsza izolacyjność termiczna budynku, tym dłużej ciepło utrzymuje się we wnętrzach. TERMOCENT jest liderem w zakresie profesjonalnych badań kamerą termowizyjną. Dzięki takim pomiarom można dokładnie ustalić powody oraz precyzyjnie wskazać miejsca, w których dochodzi do ewentualnych strat ciepła. Badając kamerą termowizyjną przegrody zewnętrzne budynku można wykryć tzw. mostki termiczne, czyli miejsca o podwyższonym współczynniku przewodzenia ciepła w stosunku do sąsiadujących z nimi elementów. Mostki termiczne bardzo często wywołują niekontrolowaną utratę ciepła, jak również mogą przyczyniać się do powstawania zawilgoceń wewnątrz nieruchomości. Zlecając usługi kamerą termowizyjną firmie TERMOCENT masz pewność, że zostaną wykonane przez prawdziwych ekspertów. Zespół TERMOCENT zna się na termografii i dołoży wszelkich starań, by wykonać zlecone pomiary termowizyjne z najwyższą starannością. Badania są zgodne z międzynarodowymi standardami, przede wszystkim z normą ISO 18436-7:2008. Firma prowadzi działalność na terenie całego kraju, a jej usługi są szeroko dostępne. Chcesz wykorzystać ogromne możliwości termowizji? Nie zwlekaj i zleć badania w siedzibie firmy w Poznaniu. Do czego możesz wykorzystać badania termowizyjne?

Wykorzystanie termowizji w budownictwie

Termowizja doskonale sprawdza się we współczesnym budownictwie. Z użyciem kamer termowizyjnych oraz specjalnych drzwi napowietrzających przebadasz budynek pod kątem źródeł nieszczelności. Dowiesz się, które miejsca warto uszczelnić, aby uniknąć pojawiania się grzybów oraz pleśni, tak szkodliwej dla naszego zdrowia. Będziesz także w stanie uniknąć strat ciepła, które generują spore koszty. Ogrzanie budynku wiąże się przecież obecnie z ogromnymi wydatkami. To również doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zainwestować w nieruchomość i poznać jej rzeczywistą wartość. Dzięki badaniom termowizyjnym w budownictwie poznasz wszelkie usterki i techniczne niedoróbki. Będziesz mógł określić, czy budynek wymaga dalszych inwestycji.

Badanie szczelności budynków – Poznań

Stosowane obecnie technologie i rozwiązania instalacyjne pozwalają z powodzeniem realizować założenia budownictwa energooszczędnego. Budowane współcześnie nieruchomości z założenia powinny być hermetyczne. Niestety w przypadku wielu inwestycji pojawia się problem nieszczelności w przegrodach zewnętrznych, które nie tylko obniżają komfort użytkowania budynku, lecz stają się także przyczyną poważnych strat energii. Nawet niewielkie przeciągi w domu czy mieszkaniu mogą doprowadzić do zakłócenia pracy instalacji centralnego ogrzewania i/lub wentylacji mechanicznej, a w konsekwencji wymusić zwiększone zużycie energii. Pomiar szczelności powietrznej budynków to bardzo precyzyjne badanie, pozwalające na dokładne wskazanie ewentualnych nieszczelności. Testy można przeprowadzić o każdej porze roku, jednak najczęściej wykonuje się je w zimie. Pomiary szczelności powietrznej budynków  oferowane przez TERMOCENT wykonywane są z użyciem profesjonalnych narzędzi. Testy przeprowadzane są z zastosowaniem nowoczesnych kamer termowizyjnych lub wytwornic dymu. Takie badanie jest bardzo opłacalne dla inwestora, ponieważ pozwala wyeliminować ewentualne nieprawidłowości już na etapie przeprowadzania prac budowlanych.

Kontrola jakości prac ociepleniowych

Komfort mieszkania oraz wysokość rachunków w dużej mierze zależą od jakości ocieplenia. Kontrolę jakości wykonania prac ociepleniowych warto zlecić ekspertom z TERMOCENT. Najlepszym sposobem określenia, które ściany są ciepłe, a które zimne, jest pomiar odpowiednim urządzeniem termograficznym. Kamery termowizyjne rejestrują promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu podczerwieni, przedstawiając wynik testu w formie obrazów termograficznych (np. zdjęć). Na podstawie takiego pomiaru można nie tylko stwierdzić, czy dom został prawidłowo ocieplony, lecz także określić, którędy ciepło ucieka z budynku. Miejsca, w których dochodzi do przedostawania się ciepła na zewnątrz, nazywane są mostkami termicznymi. Na termogramach widoczne są one jako obszary zabarwione na czerwono lub pomarańczowo. W przypadku idealnie wykonanej izolacji termicznej obraz z kamery termowizyjnej powinien w całości być zielono-niebieski.

Kontrola efektywności energetycznej budynku

Sprawność energetyczna budynku bywa definiowana jako zdolność do zapewnienia komfortu użytkowania nieruchomości przy zachowaniu jak najniższych kosztów jej eksploatacji. Efektywność energetyczna jest uzależniona przede wszystkim od jakości izolacji cieplnej. Ze względu na stale rosnące ceny energii trzeba liczyć się z tym, że w przyszłości wysokość kosztów ogrzewania może znacząco wzrosnąć. Aby poprawić sprawność energetyczną domu czy mieszkania, a tym samym obniżyć rachunki za ogrzewanie, wielu inwestorów decyduje się na przeprowadzenie termomodernizacji. Przed realizacją takiego projektu warto wykonać dokładną kontrolę efektywności energetycznej budynku. Profesjonalne usługi z tego zakresu od lat realizuje firma TERMOCENT. Przeprowadzenie takich pomiarów zaleca się także przed zakupem danej nieruchomości.

Badania akustyczne, pomiar hałasu w Poznaniu

Właściwości akustyczne budynku nie tylko rzutują na komfort mieszkania, lecz także wpływają na samopoczucie domowników. Spędzając znaczną ilość czasu w pomieszczeniach zamkniętych stale narażamy się na dźwięki emitowane przez otoczenie. Wzmożony hałas może powodować irytację, problemy z koncentracją i bezsenność. Im wyższa izolacyjność akustyczna budynku, tym większa zdolność jego przegród do ograniczania hałasów z zewnątrz. Aby ocenić jakość izolacji akustycznej warto wykonać profesjonalne badanie akustyczne. Doświadczeni eksperci z TERMOCENT podejmą się realizacji nawet najbardziej nietypowych i skomplikowanych zleceń w tym zakresie. Pracownicy TERMOCENT dobrze znają się na akustyce, dzięki czemu potrafią zaproponować idealne rozwiązanie dla państwa potrzeb.

Badania jakości powietrza

Profesjonalny monitoring jakości powietrza pozwala dokładnie określić jego najważniejsze parametry, a więc temperaturę, wilgotność i zawartość dwutlenku węgla, jak również precyzyjnie ocenić ilość unoszących się w nim zanieczyszczeń. Takimi badaniami zajmują się wyłącznie wyspecjalizowane firmy dysponujące zaawansowanym sprzętem. Wysokiej klasy narzędzia oraz dostęp do nowoczesnych technologii laboratoryjnych pozwolił ekspertom TERMOCENT stworzyć ofertę kompleksowych pomiarów jakości powietrza dla budynków mieszkalnych, lokali handlowych, przestrzeni biurowych i obiektów przemysłowych. Zespół TERMOCENT wykona dla państwa szczegółowe badanie jakości powietrza w budynku z zastosowaniem innowacyjnych metod i technik laboratoryjnych. Testy realizowane są w oparciu o metodę chromatografii jonowej.

Termocent - FAQ

Wykorzystanie termowizji w przemyśle

Termowizja staje się także nieodzowna w przypadku badania obiektów przemysłowych, hal fabrycznych lub chłodni. Mało, kto zdaje sobie z tego sprawę, ale kamera termowizyjna potrafi wykryć awarię, do której jeszcze nie doszło! Zdjęcia termowizyjne wskazują nam np. miejsca w maszynach, które za szybko się przegrzewają. Dzięki termowizji przedsiębiorcy mogą uniknąć poważniejszych awarii urządzeń, a co za tym idzie przestojów w produkcji.

Kamery termowizyjne służą również badaniu instalacji. Przegrzanie instalacji może stać się źródłem poważnych problemów i niebezpieczeństw. Przepalenie instalacji w wielu przypadkach prowadzi do pożarów i poważnych strat. Termowizja jest, zatem ogromną szansą na oszczędności.

Kontakt z oddziałem firmy Termocent w Poznaniu to krok w kierunku bezpiecznych, szczelnych i funkcjonalnych budynków. Mogą go wykonać zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele obiektów komercyjnych.


Adres: Poznań, ul. Abpa Baraniaka 88E

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków