Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Hałas utrudnia codzienne funkcjonowanie. W pracy powoduje dekoncentrację i niższą efektywność, w domu – drażliwość i kłótliwość. Może nawet powodować problemy somatyczne – bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty, osłabienie, przemęczenie i spadek odporności, co skutkuje większym narażeniem na infekcje. Aby skutecznie przeciwdziałać hałasowi, trzeba najpierw poznać jego rodzaj i źródło, a następnie zastanowić się nad możliwymi formami jego eliminacji. Do tego właśnie służą badania akustyczne, które przeprowadzamy na terenie Poznania, w sąsiednich miejscowościach i w całym woj. wielkopolskim.

Pomiary akustyczne Poznań – w jakich okolicznościach są wskazane?

Audyt akustyczny warto wykonać zawsze wtedy, gdy poziom hałasu daje się we znaki domownikom, pracownikom firmy czy też gościom jakiegoś obiektu. Drugim wskazaniem są nawracające problemy zdrowotne o nieznanej przyczynie. Hałas jest bowiem podstępny – to nie tylko wyraźne, głośne dźwięki, ale też nieustanny szum, który z czasem przestajemy nawet rejestrować (ale który nadal odczuwa nasze ciało). Pomiar powinny zatem zamówić zarówno osoby prywatne mieszkające w pobliżu ruchliwej ulicy, jak i zarząd firmy produkcyjnej, w której wykorzystywane są różnego rodzaju głośne maszyny.

Badania akustyczne Poznań a izolacyjność akustyczna

Z pojęciem hałasu wiąże się izolacyjność akustyczna. Jest to zdolność poszczególnych materiałów i obiektów do zatrzymywania dźwięków. Im wyższa izolacyjność akustyczna, tym mniej będziemy słyszeć. To dlatego okna czy drzwi o dobrych parametrach akustycznych są znacznie droższe – ponieważ znacząco podnoszą komfort użytkowania budynku. Izolacyjność akustyczna to także cecha materiałów budowlanych – w zależności od tego, z czego powstała nieruchomość, będziemy w niej bardziej lub mniej narażeni na hałas.

Pomiar akustyczny Poznań – krok po kroku

Do pomiaru akustycznego nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Specjaliści przywiozą cały niezbędny sprzęt, w zależności od wybranego typu badania. Rozstawią głośniki wszechkierunkowe i mierniki dźwięku, przydatny może być również stukacz młotkowy. Dzięki nim oraz innym urządzeniom zlokalizują oni źródło i natężenie hałasu, a także drogi, jakimi dźwięki do nas trafiają (np. nieszczelne okna, cienkie ściany). Zmierzony zostanie również czas pogłosu – czyli czas, w jakim natężenie wygenerowanego dźwięku spadnie poniżej 60 dB.

Napisz e-mail na biuro@termocent.com

Analiza akustyczna Poznań – kto może ją zamówić?

Z badania akustycznego może skorzystać każdy, kto odczuwa taką potrzebę. Pomiary wykonujemy na halach produkcyjnych i magazynowych, w biurowcach, w obiektach użyteczności publicznej, a także w domach prywatnych – zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w blokach mieszkalnych. Świadczymy usługi dla firm i dla klientów indywidualnych.

Audyt akustyczny Poznań – jakie firmy go wykonują?

Decydując się na audyt akustyczny, warto wybrać rzetelną firmę. Przy porównywaniu ofert powinniśmy dopytać, jakim sprzętem dysponuje dane przedsiębiorstwo oraz jakie doświadczenie mają jego pracownicy w zakresie przeprowadzania audytów akustycznych. To skomplikowana procedura i osoby bez odpowiedniej wiedzy po prostu nie będą umieć przeprowadzić jej prawidłowo.

Zadzwoń: +48 530 105 398

Pomiary akustyczne pomieszczeń Poznań – jak interpretować wyniki?

Badanie akustyczne powinno zakończyć się przedstawieniem protokołu i zaproponowaniem różnych opcji rozwiązania problemu. Samodzielna interpretacja wyników nie wchodzi w grę – tylko specjaliści wyciągną z danych to, co najważniejsze: skąd pochodzi hałas, jak bardzo jest intensywny, dlaczego dźwięki są tak uporczywe i jak temu zapobiegać.

Pomiary akustyczne – cena Poznań

Cena pomiaru akustycznego ustalana jest indywidualnie. Ma na nią wpływ wiele czynników: rodzaj pomieszczenia, jego kubatura, wybrany typ badania. Badania termowizyjne Poznań od TERMOCENT podchodzi do zagadnienia wyceny profesjonalnie: wszystkie koszty są klientowi znane przed ostatecznym podjęciem umowy, bez żadnych opłat ukrytych i dodatkowych. Cenimy sobie partnerstwo, profesjonalizm i szczerość.

 

Zleć nam pomiary akustyczne. Skontaktuj się z naszym oddziałem w Katowicach.


Adres: Poznań, ul. Abpa Baraniaka 88E

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków