Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Termowizja jest wykorzystywana na szeroką skalę w budownictwie. Na podstawie inspekcji termowizyjnej możemy precyzyjnie określić parametry techniczne budynku lub lokalu. Kamera termowizyjna rejestruje niewidzialne dla oka promieniowanie w zakresie podczerwieni emitowane przez obiekty i przedmioty. Obraz dokumentujący rozkład energii cieplnej jest przestawiany za pomocą termogramu.

Barwne plamy na zdjęciu z kamery termowizyjnej ukazują temperaturę poszczególnych elementów budynku. Na podstawie analizy termogramów  możemy precyzyjnie wskazać miejsca, w których dochodzi do największych strat ciepła bez konieczności ingerencji w ściany, jak również zweryfikować stan instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Wczesne wykrycie ewentualnych defektów pozwoli szybko podjąć odpowiednie działania w celu poprawy efektywności energetycznej budynku wykorzystując audyt energetyczny budynku.

Kupujesz mieszkanie albo dom? Zacznij od przeglądu termowizyjnego!

Skontaktuj się z nami +48 530 105 398

 

Badania termowizyjne w budownictwie – dlaczego są tak ważne?

Naszą podstawową usługą są badania nowoczesną kamerą termowizyjną. Badania termowizyjne umożliwiają sprawdzenie, czy firma budowlana dobrze wywiązała się ze swoich obowiązków. Inwestor może zawrzeć w umowie z wykonawcą stosowną klauzulę, że wstrzyma część zapłaty (np. na jeden rok), by w sezonie grzewczym sprawdzić, czy w budynku nie dochodzi do nadmiernych strat cieplnych. 

Analizując termogramy można określić, czy stolarka okienna i drzwiowa jest dobrze zrealizowana. Czasami zdarza się, że nowe okna nie spełniają norm budowlanych, ponieważ mają rozmaite defekty montażowe powodujące powstawanie niekontrolowanych strat ciepła. Doskonałą metodą na wykrycie nieprawidłowości w tym zakresie jest badanie kamerą termowizyjną. Kontrola termowizyjna pozwala zweryfikować, czy ramy okien i drzwi są prawidłowo osadzone na ościeżach, jak również sprawdzić wartość współczynnika przenikania ciepła U i porównać go z wielkością wskazaną przez producenta. 

Kamera termowizyjna pozwala również na zlokalizowanie nieszczelności powietrznej w budynkach. Dzięki temu ekipa budowlana może wprowadzić stosowne poprawki już na etapie budowy. Inwestor może tym samym uniknąć kosztownych przeróbek i niezaplanowanych napraw. W przypadku rur C.O., termowizja umożliwia znalezienie źródła wycieku bez konieczności przekuwania całych ścian.

Marzy ci się dom przyjazny dla środowiska? Z pomocą TERMOCENT jest to możliwe!

Napisz do nas kontakt@termocent.com

 

Kamera termowizyjna w budownictwie – jak ją dobrze wykorzystać?

Przeprowadzenie badania termowizyjnego w praktyce oznacza spore oszczędności dla każdego właściciela nieruchomości. Dzięki niemu można skutecznie wykryć wady izolacji cieplnej przegród wewnętrznych, mostki termiczne oraz wszelkie nieszczelności przyczyniające się do ucieczki ciepła. Po rozwiązaniu tych problemów mogą Państwo osiągnąć znaczne oszczędności w kosztach energii.