Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Pracownicy są nieproduktywni, łatwo ulegają rozkojarzeniu i nie są w stanie poprawnie wykonywać powierzonych im czynności? Domownicy mają kłopoty ze snem, narzekają na ból głowy i są wyjątkowo drażliwi? Może to tylko sezonowe przesilenie albo cięższy okres, ale bardziej prawdopodobne jest, że za wszystkie te objawy odpowiada hałas.

Wcale nie musi to być wyrazisty, głośny dźwięk – również monotonny szum wentylatora czy serwera, jeśli jesteśmy na niego narażeni przez wiele godzin dziennie, może negatywnie wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak się przekonać, czy bliscy albo podwładni nie cierpią z powodu hałasu? Rozwiązaniem może być przeprowadzenie audytu akustycznego.

Pomiary akustyczne Szczecin – do czego są potrzebne?

Analiza akustyczna pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy hałas w pomieszczeniu lub w budynku przekracza dopuszczalne natężenie. Do jej wykonania powinny skłonić objawy, takie jak bóle i zawroty głowy, wymioty i nudności, spadek odporności i koncentracji, ciągłe zmęczenie i irytacja. Jeśli choroby natury fizycznej zostały wykluczone, a twoi pracownicy nadal zasypiają na stojąco, przyczyn należy szukać gdzieś indziej. Pomiar akustyczny pomoże zweryfikować, czy winowajcą nie jest hałas.

Badania akustyczne Szczecin – jaki mają związek z parametrem izolacyjności?

Materiały budowlane oraz pewne elementy wystroju wnętrz mają wpływ na to, jak odbieramy dźwięki dochodzące zarówno z otoczenia, jak i z innych pomieszczeń. Zdolność do zatrzymywania hałasu nazywamy izolacyjnością akustyczną – im wyższy jest jej wskaźnik, tym lepiej dany materiał zabezpiecza przed niechcianymi dźwiękami.

Po wykonaniu audytu może się więc okazać, że za wyjątkowo intensywne odczuwanie hałasu odpowiadają zbyt cienkie ściany działowe czy nieszczelne okna. Rozwiązaniem nie zawsze musi być poważny remont – czasami wystarczy po prostu uszczelnienie stolarki drzwiowej i okiennej czy położenie na ścianach ustrojów akustycznych, pochłaniających dźwięki.

Pomiar akustyczny Szczecin – jak wygląda procedura?

Przebieg audytu akustycznego zależy od rodzaju badania, na jakie się zdecydowaliśmy. Technicy przywożą ze sobą cały potrzebny sprzęt, wnętrza nie wymagają też specjalnego przygotowania. Wykorzystywane są urządzenia, takie jak mierniki dźwięku i głośniki wszechkierunkowe, a także stukacz młotkowy. Pracownicy firmy przeprowadzającej badanie będą emitować dźwięki, a następnie mierzyć poziom dźwięku oraz ile czasu potrzebują one na wygaśnięcie

Analiza akustyczna Szczecin – kto powinien ją rozważyć?

Wykonanie badania akustycznego powinni wziąć pod uwagę pracodawcy, ale i osoby prywatne, które u swoich podwładnych czy najbliższych dostrzegają symptomy zbytniego narażenia na hałas. Wskazaniem do badania są również irytujące, męczące dźwięki, dobiegające z wnętrza budynku lub z jego otoczenia – ich źródło nie zawsze można wyeliminować, ale najczęściej istnieją skuteczne sposoby ochrony przed samym hałasem.

Audyt akustyczny Szczecin – które firmy mogą go wykonywać?

Wykonanie badania akustycznego warto zlecić wyłącznie firmie dysponującej profesjonalnym sprzętem i zatrudniającej profesjonalistów. Pomocne mogą się okazać oceny i recenzje zadowolonych klientów. Firma TERMOCENT pomogła już wielu instytucjom i osobom prywatnym uporać się ze szkodliwym hałasem – nam można zaufać!

Termocent wykonuje również inne badania termowizyjne w okolicach Szczecina.

Pomiary akustyczne pomieszczeń Szczecin – kto zinterpretuje wynik?

Klient otrzymuje nie tylko wyniki pomiaru, ale także ich interpretację. Poinformujemy, jakie jest natężenie i źródło hałasu, ale przede wszystkim podpowiemy, jak sobie z nim poradzić. Nie zawsze będzie potrzebny poważny remont – czasami wystarczą proste usprawnienia (np. przeniesienie serwerów do innego pomieszczenia, z dala od pracowników).

Pomiary akustyczne – cena (Szczecin)

Koszt pomiaru akustycznego zależy od bardzo wielu czynników, takich jak powierzchnia pomieszczenia oraz typ badania. Jeśli zdecydujesz się na nasze usługi, ostateczną cenę poznasz przed wykonaniem pomiaru – jesteśmy nie tylko profesjonalni, ale też uczciwi.


Adres: Szczecin, ul. Zbożowa 4

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków