Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Pomiary termowizyjne na terenie Katowic i okolic

Termografia, czyli proces obrazowania w paśmie podczerwieni, jest wykorzystywana w wielu branżach. W budownictwie pomiary termowizyjne są wykonywane w celu wykrycia tzw. mostków termicznych, czyli miejsc, przez które dochodzi do niekontrolowanej ucieczki ciepła z budynku. Kamera termowizyjna rejestruje promieniowanie w zakresie podczerwieni, które jest emitowane przez każdy obiekt o temperaturze wyższej od zera bezwzględnego. Badania kamerą termowizyjną są jedną z najskuteczniejszych metod diagnostyki cieplnej. Za ich pomocą jesteśmy w stanie precyzyjnie określić obszary, w których występują ewentualne nieszczelności izolacji, a tym samym dowiedzieć się, które z przegród powinny zostać docieplone lub uszczelnione.

Wynikiem badania jest termogram – dokument w postaci obrazu (najczęściej zdjęcia) ukazującego dokładny rozkład ciepła w budynku. Barwy na zdjęciu pomagają określić, które miejsca są cieplejsze, a które zimniejsze. Czerwień i pomarańcz reprezentują obszary, w których dochodzi do największych ucieczek ciepła, zaś zieleń i błękit – miejsca najlepiej izolowane. Pomiary termowizyjne można wykonywać na przykład w trakcie prac termomodernizacyjnych. Termowizja przyda się także wtedy, gdy w domu występują uciążliwości eksploatacyjne, np. przeciągi pomimo zamkniętych drzwi i okien, zawilgocenia ścian czy zastanawiająco wysokie koszty ogrzewania. TERMOCENT od lat realizuje profesjonalne usługi kamerą termowizyjną na terenie Katowic i całego województwa śląskiego. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem pomiarowym, dzięki czemu wyniki termografii wykonywanej przez naszych specjalistów są bardzo dokładne.

Pomiary szczelności budynków w Katowicach

Pomiary szczelności powietrznej to jeden z najskuteczniejszych sposobów kontroli prac budowlanych. Wykonanie takiego badania pozwala wykryć ewentualne nieszczelności izolacji cieplnej już na bardzo wczesnym etapie, a tym samym szybko usunąć wadę. Nieprawidłowo wykonana izolacja termiczna to bardzo poważny problem. Nieszczelności w warstwie ocieplenia mogą stać się przyczyną niekontrolowanej ucieczki ciepła z budynku, a tym samym niezrozumiale wysokich rachunków za energię zużywaną na ogrzewanie. Przeprowadzaniem pomiarów szczelności powietrznej zajmują się specjalistyczne firmy, m.in. TERMOCENT. Nasi pracownicy to wykwalifikowani fachowcy, posiadający szeroką wiedzę i obszerne doświadczenie z zakresu kontroli szczelności. Pomiar szczelności powietrznej drzwiami nawiewnymi polega na wytworzeniu w kontrolowanych warunkach różnicy ciśnień między wnętrzem budynku a jego otoczeniem z zastosowaniem kamery termowizyjnej i/lub wytwornicy dymu.

Kontrola jakości prac ociepleniowych

Ocieplenie ścian zewnętrznych to jeden z najważniejszych etapów robót budowlanych. Poprawność przeprowadzenia prac związanych z wykonaniem termoizolacji jest kluczowa dla zachowania wysokiej efektywności energetycznej budynku, to znaczy zdolności do pokrycia zapotrzebowania energetycznego domowników przy zużyciu przez ten budynek jak najmniejszej ilości energii. Aby mieć pewność, że ekipa wykonawcza prawidłowo realizuje poszczególne etapy projektu, warto regularnie weryfikować postępy prac. Najskuteczniejszą metodą nadzoru jest termowizyjna kontrola jakości prac ociepleniowych. Taka inspekcja wymaga rozległej wiedzy z zakresu prawidłowej termoizolacji budynku, dlatego to zadanie dla profesjonalisty. Zleć badanie termowizyjne ekspertom z TERMOCENT i uniknij niepotrzebnych kosztów w dłuższej perspektywie.

Kontrola efektywności energetycznej budynku

Martwią cię wysokie koszty ogrzewania domu? To problem występujący w wielu gospodarstwach, szczególnie dotkliwy w sezonie grzewczym. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest termomodernizacja, czyli poprawa parametrów technicznych budynku w celu eliminacji nieszczelności izolacji ścian zewnętrznych. Aby dom był tani w utrzymaniu musi charakteryzować się wysoką efektywnością energetyczną. Do oszacowania rzeczywistego zapotrzebowania energetycznego budynku może przyczynić się kontrola efektywności energetycznej – specjalistyczne badanie wykonywane przy pomocy kamery termowizyjnej, miernika wilgotności i innych nowoczesnych urządzeń. Taką inspekcję warto wykonać również przed zakupem nowego domu. Zleć kontrolę efektywności energetycznej budynku ekspertom TERMOCENT i zapewnij sobie bardziej ekonomiczne ogrzewanie wnętrz.

Badania akustyczne i pomiar hałasu w Katowicach

Dźwięki otaczają nas z każdej strony. Na wiele z nich zwracamy większej uwagi, jednak nasz mózg je rejestruje. Przebywanie w pomieszczeniach źle odizolowanych od hałasów może dłuższej perspektywie negatywnie oddziaływać na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Nieprzyjemne dźwięki powodują irytację, trudności z koncentracją, problemy ze snem. Bez względu na to, jakie jest źródło uciążliwych hałasów, w żadnym wypadku nie powinniśmy bagatelizować zakłóceń przenikających do pomieszczeń mieszkalnych. Kluczowe znaczenie ma właściwa izolacyjność akustyczna przegród zewnętrznych. Procedurą, która pozwala na dokładne zmierzenie poziomu dźwięku, jest profesjonalne badanie akustyczne. Firma TERMOCENT realizuje badania hałasu przy użyciu wysokiej jakości sprzętu.

Badania jakości powietrza w Katowicach

Aby otoczenie, w którym przebywamy, było jak najbardziej komfortowe, warto dołożyć wszelkich starań by zadbać o jakość powietrza. W tym celu zalecamy przeprowadzenie specjalistycznego badania jakości powietrza. Na podstawie testu wykonanego profesjonalnym miernikiem eksperci z TERMOCENT określą szereg istotnych parametrów, m.in. stężenie CO, CO2, wilgotność i temperaturę.

Badanie termowizyjne instalacji elektrycznych

Szacuje się, że blisko 20% pożarów występujących w budynkach mieszkalnych i komercyjnych jest spowodowanych niesprawną instalacją elektryczną. Aby zminimalizować ryzyko pożaru warto regularnie wykonywać przeciwpożarową kontrolę instalacji. Specjaliści z TERMOCENT posiadają wszelkie stosowne uprawnienia oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu przeprowadzania profesjonalnej termowizji instalacji elektrycznych.

Zleć nam termowizję. Skontaktuj się z naszym oddziałem w Katowicach.


Adres: Katowice, ul. Chorzowska 6

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków