Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Hałas najczęściej kojarzy nam się z ruchliwą ulicą, lotniskiem, rockowym koncertem czy szkolną szatnią. Osoby wrażliwe starają się takich miejsc unikać – bo to faktycznie najskuteczniejsze rozwiązanie problemu. Ale hałas może przybierać zupełnie inną, bardziej podstępną postać: pomrukiwanie serwera w biurze, szum chłodziarek w sklepie, pralka, suszarka czy odkurzacz, pracujące całymi godzinami w domach młodych rodziców.

Oba rodzaje hałasu są niebezpieczne, a jeśli się nakładają, możemy mówić o realnym zagrożeniu zdrowia. Jedynym skutecznym sposobem pomiaru hałasu jest profesjonalne badanie akustyczne, które TERMOCENT wykona na terenie Twojego domu czy firmy w Katowicach i okolicach.

Pomiary akustyczne Katowice – jakie są wskazania?

Wykonanie pomiaru akustycznego warto rozważyć, gdy doświadczamy dyskomfortu związanego z natężeniem dźwięków – zarówno w miejscu pracy, jak i w domu. Hałas może pochodzić z zewnątrz (np. z ulicy, z sąsiedniej posesji), ale może być również generowany wewnętrznie w budynku (np. praca maszyn w firmie, zabawy dzieci w domu). Co istotne, wskazaniem do pomiaru jest nie tylko ewidentnie irytujący, powtarzający się dźwięk, ale i wszystkie symptomy, które mogą wskazywać na przebodźcowanie akustyczne (m.in. dekoncentracja, bezsenność, stres, niepokój, rozdrażnienie, bóle i zawroty głowy czy nudności).

Napisz e-mail na biuro@termocent.com

Sprawdzanie izolacyjności akustycznej — badania akustyczne Katowice

Poza samymi źródłami dźwięku, za odczuwanie hałasu odpowiada niedostateczna izolacja akustyczna budynków i pomieszczeń. Okna, drzwi czy ściany powinny być wykonane z materiałów chroniących przed hałasem. Jeśli są nieszczelne, zbyt cienkie lub nieprawidłowo zainstalowane, ich izolacyjność spada. Jednym z elementów audytu akustycznego jest weryfikacja poziomu izolacyjności akustycznej.

Pomiar akustyczny Katowice – jak przebiega?

Do wykonania pomiaru akustycznego niezbędne jest posiadanie zaawansowanego technologicznie, specjalistycznego sprzętu, takiego jak mierniki dźwięku, głośniki wszechkierunkowe czy stukacz młotkowy. Urządzenia są rozstawiane w analizowanych pomieszczeniach, a ich zadaniem jest przede wszystkim wytworzenie miarodajnego ciśnienia akustycznego (hałasu). Podczas badania dokonuje się także pomiaru czasu pogłosu (czyli sprawdzenie, jak długo trzeba czekać, aby natężenie
danego dźwięku spadło do 60 dB).

Analiza akustyczna Katowice – w jakich budynkach się ją wykonuje?

Badania akustyczne wykonuje się przede wszystkim na terenie przedsiębiorstw oraz w budynkach użyteczności publicznej – w tym przypadku istotne jest ustalenie, czy hałas nie jest szkodliwy dla pracowników, gości, petentów. Jednakże pomiar warto wykonać także w domu prywatnym lub w mieszkaniu, a nawet w całym domu wielorodzinnym, jeśli istnieje podejrzenie, że poziom dźwięku jest zbyt wysoki, a izolacja akustyczna mało skuteczna.

Zadzwoń: +48 530 105 398

Pomiary akustyczne pomieszczeń Katowice – jak wykorzystać wyniki?

Uzyskane wyniki pomiarów akustycznych powinny posłużyć do modyfikacji, których celem jest zwiększenie izolacyjności akustycznej (np. uszczelnienie okien, wymiana drzwi na takie wykonane z materiału o wyższym poziomie izolacyjności). Czasami wystarczy reorganizacja – np. przeniesienie hałaśliwego urządzenia z dala od biura.

Audyt akustyczny Katowice – kto może go wykonać?

Do wykonania pomiarów akustycznych warto wybrać sprawdzoną firmę, cieszącą się dobrymi opiniami innych klientów. Powinna ona posiadać specjalistyczny sprzęt do wykonywania badań, obsługiwany przez fachowców umiejących zinterpretować wyniki i przedstawić zalecenia skutecznego rozwiązania problemu. Takimi właśnie kompetencjami charakteryzuje się firma TERMOCENT – Twój zaufany specjalista od pomiarów akustycznych na terenie Katowic i Śląska.

Pomiary akustyczne cena – Katowice i okolice

Wycena usługi zawsze odbywa się indywidualnie, ponieważ wpływa na nią szereg czynników: np. wielkość pomieszczeń i ich ilość, ale także wybrany model badania – m.in. całodobowy pomiar natężenia dźwięku lub pomiar izolacyjności akustycznej materiałów. Wycenę w TERMOCENT zawsze otrzymasz przed wykonaniem usługi.

 

Zleć nam pomiary akustyczne. Skontaktuj się z naszym oddziałem w Katowicach.


Adres: Katowice, ul. Chorzowska 6

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków