Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Termowizja Lublin

W badania termowizyjnych wykorzystuje się nowoczesne metody pomiarowe, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach. Dzięki termografii można zaobserwować jak na danym obszarze rozkłada się temperatura obiektów, co pozwala na wykrycie strat cieplnych w budynku, powodowanych np. przez brak szczelności izolacji. Nasza firma wykonuje usługi termowizyjne z wykorzystaniem zaawansowanych i sprawdzonych urządzeń. Dzięki temu uzyskane wyniki są dokładne i miarodajne.

Usługi świadczone są dla osób prywatnych i firm. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy nie tylko pomogą znaleźć źródło usterki, ale też podpowiedzą, jak uporać się z problemem. Wyniki pomiarów są analizowane i zestawiane z projektem wykonawczym i normami wynikającymi z prawa budowlanego. Na tej podstawie można dokonać oceny pracy firm budowlanych.

 

Badanie szczelności budynków w Lublinie

Pomiar szczelności powietrznej budynku pozwala na wykrycie nieszczelności obudowy budynku. Nawet drobne ubytki w warstwie izolacyjnej, mogą przyczyniać się do znacznych strat ciepła. W naszej firmie wykorzystujemy zaawansowany sprzęt do pomiaru szczelności budynku, co pozwala wykryć nawet drobne szczeliny.

Do nieprawidłowości, które przyczyniają się do strat ciepła, może dojść już na etapie projektowania i wykonania detali konstrukcyjnych. Konsekwencją ich są nie tylko wyższe rachunki za ogrzewanie, ale może także dojść do zawilgocenia pomieszczeń i rozwoju grzybów — pleśni. Detekcja nieszczelności wykonywana jest za pomocą kamery termowizyjnej, czyli obrazowania w paśmie średniej podczerwieni. Usługę najlepiej wykonać, gdy różnica między temperaturą wewnątrz pomieszczeń, a na zewnątrz wynosi minimalnie 10 stopni Celsjusza.

 

Kontrola jakości prac ociepleniowych Lublin

Ocieplenie budynku to złożony i kosztowny proces, a jakość jego wykonania wpływa na późniejsze koszty eksploatacji. Z tego powodu warto mieć pewność, że prace ociepleniowe zostały przeprowadzone w poprawny sposób. Termowizyjna kontrola prac ociepleniowych również znajduje się w naszej ofercie.

Wykonujemy profesjonalne badanie kamerą termowizyjną, przy pomocy której można ustalić, czy budynek został zabezpieczony w odpowiedni sposób, by nie dochodziło do strat ciepła. Nawet drobne niedociągnięcia, niezauważalne gołym okiem wpływają na jakość termoizolacji. Specjalistyczny sprzęt pomoże znaleźć obszar, który jest narażony na nieszczelność. Zostaną wykryte takie elementy jak m.in. źle położona płyta styropianowa, czy nieprawidłowo zamontowane okno. Przeprowadzenie audytu to sposób na sprawdzenie rzetelności firmy zajmującej się docieplaniem budynków i jakości użytych materiałów.

 

Kontrola efektywności energetycznej budynku w Lublinie

Efektywność energetyczna budynku pozwala określić jego zdolność do zaspokojenia zapotrzebowania na energię przy jak najmniejszym wykorzystaniu jej. Zapotrzebowanie energetyczne można jednak zmienić, np. przeprowadzając termomodernizację budynku. Dlatego, warto co jakiś czas przeprowadzać kontrolę efektywności energetycznej. Nasi eksperci specjalizujący się w tej dziedzinie są do Państwa dyspozycji.

Badanie efektywności energetycznej budynku warto wykonać również w przypadku zakupu domu – zarówno nieruchomości z rynku wtórnego, jak i tych pochodzących od dewelopera. Wykonanie próby szczelności powietrznej może być przeprowadzane równomiernie z kontrolą kamerą termowizyjną. Pozwoli oszacować wady i nieprawidłowości w budynku.

W naszej ofercie znajduje się również audyt energetyczny, który służy ocenie strat energii grzewczej.

 

Badania akustyczne Lublin (pomiar hałasu)

Inną istotną kwestią, która wpływa na jakość życia mieszkańców budynku, jest natężenie dźwięków. Z pomocą profesjonalnego pomiaru izolacyjności akustycznej i hałasu, który wykonuje nasza firma, mogą Państwo sprawdzić, czy dźwięk dobiegający z zewnątrz oraz hałas, jaki wytwarza wyposażenie techniczne budynku, nie przekracza ustalonych norm i nie sprawia dyskomfortu użytkownikom budynku.

Badania akustyczne pomieszczeń wykonywane są także w przypadku sal konferencyjnych czy koncertowych. Określenie czasu pogłosu pozwala sprawdzić, czy w pomieszczeniach zachowany będzie odpowiedni komfort akustyczny, zrozumiałość mowy i wyśrubowane kryteria jakościowe, jakie są stawiane przed nimi z uwagi na pełnione funkcje. Pracownicy, korzystając ze specjalistycznego sprzętu, emitują dźwięki o określonym natężeniu, by po wyłączeniu ich źródła sprawdzić czas, w którym poziom głośności spadnie o 60 decybeli.

 

Badania jakości powietrza w Lublinie

Aby użytkowanie budynku było w pełni bezpieczne dla zdrowia, konieczne zadbanie o dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach. Dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty również pomiary jakości powietrza w budynkach.

Stan wdychanego powietrza jest ściśle powiązany z kondycją zdrowotną, dlatego warto profilaktycznie przeprowadzić badanie. Do wystąpienia nieprawidłowości w stanie powietrza przyczyniają się błędy w instalacji wentylacyjnej, materiały budowlane emitujące szkodliwe związki, zawilgocenie prowadzące do pojawienia się grzybów (pleśni). Żeby rozwiązać problem, niezbędna jest odpowiednia diagnostyka, czyli badanie jakości powietrza. Podstawowa analiza jakości powietrza obejmuje określenie stężenia CO2, CO, wysokości temperatury i wilgotności.

 

Dlaczego wybrać TERMOCENT Lublin

W TERMOCENT korzystamy z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i zatrudniamy specjalistów. To pozwala nam na dokładne określenie nieprawidłowości w instalacjach budynku. Dzięki temu mają Państwo możliwość wdrożyć poprawki, które znacznie obniżą koszty eksploatacji.

 


Lublin

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków