Termografia jest niezastąpiona w wielu branżach, szczególnie w budownictwie, energetyce, medycynie, przemyśle. Umożliwia rejestrację promieniowania cieplnego w paśmie średniej podczerwieni i na tej podstawie stworzenie obrazu termicznego, czyli termogramu. W praktyce pomiary termowizyjne usprawniają pracę. Pozwalają np. zlokalizować źródło defektu w budynku bez konieczności ingerencji w ściany. Umożliwiają również znaczne oszczędności. Łatwo można wykryć, w którym miejscu w budynku dochodzi do największych start ciepła i podjąć pracę mające na celu ich ograniczenie. Poza tym, termografia pozwala na przeprowadzenie audytu energetycznego i optymalizację kosztów związanych z energią cieplną. Metoda jest także wykorzystywana w medycynie – za jej pomocą można zlokalizować stany zapalne.
Kamery termowizyjne są dziś powszechnie dostępne. Można je łatwo nabyć, również na użytek prywatny. Nie sztuką jest jednak przeprowadzenie pomiarów i wykonanie zdjęć. Trzeba zrobić to w odpowiedni sposób, z zachowaniem właściwych reguł. Istotna jest także prawidłowa analiza wyników i interpretacja danych. Bez tego nie można wyciągnąć konstruktywnych wniosków. Nasza firma zna się na termografii. Wiemy, na co zwracać uwagę podczas pomiarów. Mamy profesjonalne urządzenia. Nasi pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia i wykształcenie kierunkowe. Tym samym jesteśmy w stanie wykonywać badania zgodnie z normą ISO 18436-7:2008. Skontaktuj się z nami i zyskaj pewność, że wykonamy zadanie z należytą starannością.
Na termografię ma wpływ wiele czynników, m.in. promieniowanie atmosferyczne: wilgotność, zachmurzenie, temperatura powietrza. Stąd też kamery termowizyjnej należy używać w odpowiednich warunkach, a także w porach roku, gdzie temperatury są niższe – zimie, jesieni, wczesnej wiośnie. W wyjątkowych przypadkach pomiary termowizyjne wykonuje się także latem, ale jedynie przy zachowaniu odpowiedniej różnicy temperatury wewnątrz i na zewnątrz. Optymalne warunki do przeprowadzenia badań termograficznych zachodzą wówczas, gdy różnica między temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną wynosi co najmniej 10 stopni. Dodatkowo, istotne są warunki atmosferyczne. Najlepiej, gdy pogoda umiarkowanie stabilna temperaturowo, a niebo zachmurzone (możliwe jest także badanie przy bezchmurnym niebie i znacznych zmianach temperatur w zależności od celu pomiaru i potrzeb Klienta).
Zapytaj o więcej: