Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

O uciążliwości hałasu przekonał się każdy, kto musiał choć raz w życiu zasnąć w pokoju hotelowym z oknami wychodzącymi na główną ulicę, albo kto ma sąsiada lubującego się w remontach z wykorzystaniem wiertarki. Tego typu niedogodności mijają i najczęściej nie pozostawiają nic poza przykrym wspomnieniem. Ale co byś zrobił w sytuacji, gdybyś miał problemy z hałasem i był na nie narażony cały czas, w domu lub w pracy? Jeśli mieszkasz, prowadzisz działalność, zarządzasz budynkiem lub pracujesz na terenie Łodzi i okolic, a hałas daje Ci się we znaki, powinieneś rozważyć wykonanie audytu akustycznego.

Pomiary akustyczne Łódź – co powinno skłonić do ich wykonania?

Hałas może przybierać wiele form. Czasami to głośne dźwięki pojawiające się co jakiś czas. Czasami mają one charakter ciągły. Innym razem to nie głośność jest głównym problemem, ale czas trwania dźwięku. Na dłuższą metę nawet szumiący nad głową wiatrak może być źródłem symptomów, takich jak bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, ciągłe podenerwowanie i zmęczenie, trudności z koncentracją, drażliwość i płaczliwość. Każdy z tych objawów stanowi dobry powód do wezwania ekipy, która sprawdzi natężenie dźwięków i zweryfikuje, czy to one mogą stanowić źródło problemów.

Zadzwoń: +48 530 105 398

Analiza akustyczna Łódź dla firm

Badania akustyczne mogą być przeprowadzone dla dowolnego rodzaju nieruchomości. Najczęściej zlecają je firmy, które chcą sprawdzić, czy poziom dźwięków w pomieszczeniach biurowych, na produkcji lub w magazynie, nie jest szkodliwy dla pracowników. Jeśli audyt wykaże przekroczenie norm, będzie to wstępem do przeprowadzenia istotnych modernizacji, jak również do wyposażenia pracowników w odpowiednie środki ochrony osobistej.

Badania akustyczne Łódź dla instytucji

Coraz częściej weryfikacją poziomu hałasu są zainteresowane również instytucje. Zanieczyszczenie hałasem może w znaczący sposób wpływać na efektywność pracowników, ale także na komfort osób odwiedzających dany budynek. Zwłaszcza w starszych nieruchomościach nie zawsze dbano o izolacyjność akustyczną. Tymczasem już drobne modyfikacje mogą wystarczyć, aby znacznie obniżyć natężenie dźwięków docierających do wnętrza pomieszczeń.

Pomiar akustyczny Łódź dla budynków wielorodzinnych

Wykonanie audytu akustycznego to dobra praktyka, której nie powinni zaniedbywać deweloperzy. Oddają oni do użytkowania budynek, który będzie domem dla wielu rodzin. Kupujący wiedzą, że tak poważny wydatek należy prześwietlić, w tym upewnić się, że mieszkanie spełnia normy pod względem efektywności energetycznej oraz izolacyjności akustycznej. W celu dokonania skutecznej modernizacji, badania akustyczne powszechnie przeprowadza się również w starszych blokach. Wówczas są one inicjatywą zarządów wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych.

Audyt akustyczny Łódź dla osób prywatnych

Pomiary akustyczne może także zlecić osoba prywatna. Najczęściej obiektem podlegającym badaniu jest wówczas dom jednorodzinny. Nabywcy chcą sprawdzić, czy nieruchomość, którą planują kupić, zapewni odpowiedni komfort życia rodzinie. Jeśli wiadomo już, że występuje problem z nadmiernym hałasem, to właśnie pomiar akustyczny może być podstawą do wnioskowania o instalację ekranów dźwiękochłonnych. Na podstawie wyników można również samodzielnie dokonać pewnych modernizacji, poprawiających izolacyjność akustyczną.

Pomiary akustyczne pomieszczeń Łódź – kto wykona badanie?

Zachęcamy do skorzystania z oferty TERMOCENT. Nasi doskonale przeszkoleni specjaliści przeprowadzą badanie akustyczne w Łodzi, w Zgierzu, w Pabianicach, w Aleksandrowie Łódzkim, w Konstantynowie Łódzkim oraz w przyległych gminach. Dysponujemy zaawansowanym, precyzyjnym sprzętem pomiarowym. Pomożemy także odczytać wyniki badania.

Pomiary akustyczne – cena Łódź

Na cenę audytu akustycznego składa się wiele czynników, m.in. rodzaj i wielkość pomieszczenia oraz specyficzne warunki, w jakich przebiegać będzie badanie. TERMOCENT przeanalizuje Twoją indywidualną sytuację i przygotuje dla Ciebie szczegółowy kosztorys procedury. Jest możliwość przeprowadzenia również badania termowizyjnego w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Jeśli chcesz zlecić nam pomiary akustyczne, skontaktuj się z naszym oddziałem w Łodzi.


Łódź

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków