Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Odpowiedni poziom dźwięku w budynku jest niezmiernie istotnym kryterium, pozwalającym na komfortowe korzystanie z obiektu. Analiza źródeł hałasu oraz dobór odpowiedniej izolacji akustycznej pozwala na osiągnięcie zadowalającego poziomu dźwięku wewnątrz budynku. Uwzględnienie w projekcie budynku parametrów akustycznych poprzez dobór odpowiednich materiałów i konstrukcji  stało się standardem dzisiejszej architektury.

Izolacyjność akustyczna ścian działowych

Stosowanie izolacji akustycznej obejmuje szereg elementów wchodzących w strukturę obiektu. W przypadku ścian działowych wartość wyżej wymienionego parametru wynosi 35dB. Odnosi się to do ścian nie zawierających drzwi oraz otworów. Skutecznym sposobem wyciszenia ścian działowych jest umieszczenie płyt z wełny skalnej lub samej wełny skalnej (jeśli pozwala na to konstrukcja ściany). Skuteczne wyciszenie ścian działowych pozwala na uniknięcie ekspozycji na dźwięk dochodzący z sąsiednich pomieszczeń lub mieszkań.

Izolacyjność akustyczna ścian zewnętrznych

Mieszkając przy ruchliwej ulicy, duży problem może stanowić hałas pochodzący od ruchu ulicznego. Aby uniknąć tego typu problemu, należy zadbać o odpowiedni poziom wyciszenia ścian zewnętrznych. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie ciężkich materiałów budowlanych. Materiały te dobrze tłumią i rozpraszają hałas. Ponadto, zastosowanie bloczków silikatowych pozwala na lepsze tłumienie dźwięku w porównaniu z bloczkami ceramicznymi.

Izolacyjność akustyczna stropów

Posiadając mieszkanie w budynku wielorodzinnym często można odczuć problemy związane z akustyką. Odgłosy dochodzące z sąsiadujących pięter mogą sprawiać duży dyskomfort i w znacznym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie. W celu uniknięcia tego typu problemów, stropy oddzielające poszczególne mieszkania powinny cechować się odpowiednią izolacją akustyczną, która w sposób skuteczny będzie tłumić odgłosy pochodzące z wyższych kondygnacji. Sposobem osiągniecia zadowalających paramentów akustycznych stropu jest m. in. stosowanie ok. 5-cio centymetrowej warstwy styropianu elastycznego lub wełny mineralnej. Ponadto, na etapie projektowania stropu należy w sposób maksymalny ograniczyć ilość występujących pustek powietrznych, które działają jak pudła rezonansowe, wzmacniając dźwięki.

Pomiary akustyczne

Wykonanie przemyślanego projektu budynku oraz zastosowanie materiałów budowlanych o wysokim poziomie oporu akustycznego nie gwarantuje  uzyskania zadowalającego poziomu dźwięku. Aby uzyskać pewność, należy wykonać niezbędne badania, które pozwolą jednoznacznie określić opór akustyczny przegród budowlanych. Firma TERMOCENT dzięki zastosowaniu urządzeń pomiarowych najwyższej jakości oraz wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów oferuje swoim klientom wykonanie badań izolacji akustycznej przegród. Badanie wykonane przez naszą firmę pozwoli na zlokalizowanie problemu oraz znacznie ułatwi zaplanowanie działań modernizacyjnych. Sięgnij po swój komfort życia już dziś!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak przebiegają badania akustyczne zajrzyj do artykułu Badania akustyczne.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń pod nr: 530 105 398 lub napisz kontakt@termocent.com