Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną
Termowizja obniżenie kosztów eksploatacji

Myśląc o badaniu termowizyjnym zazwyczaj mamy na myśli kontrolę strat ciepła z budynku w okresie zimowym. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że produkcja ciepła jest znacznie tańsza od produkcji chłodu.

Szczególnie odczuwalne jest to latem, gdy ze względu na wysokie temperatury klimatyzacje pracują intensywniej. Warto więc ustalić potencjalne korzyści związane z poprawą izolacyjności oraz szczelności nie tylko hal chłodniczych, lecz także budynków klimatyzowanych.

Termowizja chłodni i budynków klimatyzowanych – dlaczego warto?

Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać dzięki doradztwu technicznemu na podstawie badania termowizyjnego i testu szczelności powietrznej chłodni, mroźni lub budynków klimatyzowanych.

Nadmierna produkcja chłodu jest spowodowana występowaniem wad w izolacji termicznej. Badanie termowizyjne pozwala przedsięwziąć działania zmierzające do ich eliminacji, umożliwiając obniżenie kosztów związanych z eksploatacją urządzeń. Kompleksowa kontrola przy zastosowaniu kamery termowizyjnej pozwala na dokładną lokalizację miejsc, w których występują nieszczelności.

 

Test szczelności budynków klimatyzowanych i chłodni

W budynkach wielkopowierzchniowych takich ja chłodnie i klimatyzowane hale  wysoka szczelność jest szczególnie istotna. Najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym wykrycie nieszczelności jest wykonanie badania blower door test (badanie szczelności budynku), podczas którego wytwarzane jest podciśnienie lub nadciśnienie. Dzięki wymuszeniu pożądanej różnicy ciśnień zyskujemy pewność, że wykryjemy wszystkie nieszczelności powietrzne w budynku, bez względu na bieżące warunki pogodowe!

Poprzez wykonanie badania szczelności budynku drzwiami nawiewnymi z jednoczesnym zastosowaniem kamery termowizyjnej wskażemy i doradzimy jak naprawić ewentualne defekty. W rezultacie zmniejszą się zbyt duże straty wytwarzanego chłodu.

Sposób poprawnego wykonania badania określa norma PN-EN 13187. Oferujemy również doradztwo techniczne w zakresie potrzeby naprawy po wykonaniu badania.

Zapytaj o więcej:

Zadzwoń 530 105 398 lub napisz kontakt@termocent.com

Badanie termowizyjne chłodni wykazujące liczne przecieki powietrza.
Badanie termowizyjne chłodni wykazujące liczne przecieki powietrza.