Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Z czym kojarzy się hałas? Z ruchliwą ulicą, krzykami dzieci na placu zabaw, z gwarnym centrum handlowym, z pracującymi maszynami budowlanymi. Wszystko się zgadza, ale to tylko jedno z obliczy hałasu.

Drugie wiąże się z dźwiękami o niższym natężeniu, ale za to występującymi regularnie – takimi jak szum instalacji klimatyzacyjnej, wentylatora w komputerze, towarzyszący nam przez cały dzień przyciszony telewizor czy działająca 24/7 pompka w akwarium.

Oba rodzaje hałasu są szkodliwe i mogą przekładać się na nasze gorsze funkcjonowanie na co dzień. Aby podjąć środki zaradcze, najpierw jednak trzeba dokonać pomiarów. Profesjonalne badania akustyczne na terenie Krakowa i okolicznych miast oferuje TERMOCENT.

Napisz e-mail na biuro@termocent.com

Kiedy warto przeprowadzić pomiary akustyczne (Kraków)?

Oczywistym wskazaniem do przeprowadzenia badań akustycznych jest hałas, który przeszkadza nam w domu, czy też naszym pracownikom w firmie. W sytuacji, gdy działa na nas hałas, którego nie jesteśmy świadomi, do zlecenia audytu akustycznego powinny nas z kolei skłonić symptomy somatyczne, takie jak powtarzające się bóle i zawroty głowy, nudności, rozdrażnienie, deficyt uwagi, problemy ze snem, nieuzasadniona drażliwość.

Izolacyjność akustyczna a badania akustyczne (Kraków)

Co tak naprawdę daje badanie akustyczne? Przecież nie usuniemy ruchu samochodowego z pobliskiej ulicy. To prawda, jednak bardzo często okazuje się, że główną przyczyną tak wyraźnego odbierania dźwięków z otoczenia, jest niewłaściwa izolacja akustyczna budynku czy poszczególnych pomieszczeń. Nieprawidłowo osadzone okna, źle uszczelnione drzwi czy zbyt cienkie ściany – to najczęściej typowane czynniki. Rozwiązanie może być bardzo proste – np. pianka montażowa, panele akustyczne.

Jak wygląda pomiar akustyczny – Kraków i okolice

W trakcie pomiaru we wnętrzu rozstawiany jest specjalistyczny sprzęt. Jego zadaniem jest wytworzenie normowego poziomu i charakteru hałasu oaz pomiar po drugiej stronie badanej przegrody — konieczny jest dostęp do stref po obydwu stronach ściany lub stropu.

W skład zestawu wykorzystywanego do pomiarów należą m.in. mierniki dźwięku, głośniki wszechkierunkowe, a także stukacz młotkowy – czyli urządzenie emitujące specyficzną falę akustyczną. Najważniejszą informacją jest ustalenie czasu pogłosu (czyli zanotowanie, po jakim czasie natężenie dźwięku spada do 60 dB).

Zadzwoń: +48 530 105 398

W jakiego typu budynkach wykonywana jest analiza akustyczna (Kraków i okolice)?

Najczęściej na profesjonalny pomiar dźwięku decydują się firmy i budynki użyteczności publicznej, którym zależy na komforcie pracowników i gości, a zatem również na ich zdrowiu oraz efektywności. Badanie akustyczne przeprowadza się również w domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych, jeśli mieszkańcy skarżą się na problemy wynikające z przebodźcowania akustycznego.

Jak interpretować pomiary akustyczne pomieszczeń (Kraków i woj. małopolskie)?

Po badaniu akustycznym zyskujemy pełną informację o rodzaju i natężeniu hałasu w danym pomieszczeniu czy budynku, ale także sugestie, co można zrobić, aby poprawić warunki przebywania w nim. Nie zawsze konieczny będzie poważny remont – czasami wystarczy np. przeniesienie serwerowni do piwnicy czy wymiana głośnych wentylatorów.

Kto ma prawo wykonać audyt akustyczny (Kraków i miasta ościenne)?

Aby wykonanie pomiarów akustycznych miało sens, trzeba zlecić je fachowcom, dysponującym zarówno rozległą wiedzą, jak i profesjonalnym sprzętem. Podmioty decydujące się na usługi TERMOCENT, otrzymują nie tylko szeroką diagnostykę, ale i sugestie naprawy aktualnej sytuacji. Kieruj się referencjami i poleceniami innych, zadowolonych klientów.

Pomiary akustyczne – cena (Kraków i sąsiednie miejscowości)

Każde badanie jest wyceniane indywidualnie, ponieważ zależy od bardzo wielu zmiennych (takich jak typ budynku, kubatura, zakres wykonywanych badań, ilość poszczególnych pomiarów). W TERMOCENT zapewniamy, że całkowity kosztorys klient otrzyma jeszcze zanim przystąpimy do pracy – to uczciwa sytuacja dla obu stron, a zadowolenie klienta jest naszym priorytetem, podobnie jak jego zdrowie i bezpieczeństwo.


Adres: Kraków, ul. Wrzesińska 11/12

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków