Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Z czym kojarzy się hałas? Z ruchliwą ulicą, krzykami dzieci na placu zabaw, z gwarnym centrum handlowym, z pracującymi maszynami budowlanymi. Wszystko się zgadza, ale to tylko jedno z obliczy hałasu.

Drugie wiąże się z dźwiękami o niższym natężeniu, ale za to występującymi regularnie – takimi jak szum instalacji klimatyzacyjnej, wentylatora w komputerze, towarzyszący nam przez cały dzień przyciszony telewizor czy działająca 24/7 pompka w akwarium.

Oba rodzaje hałasu są szkodliwe i mogą przekładać się na nasze gorsze funkcjonowanie na co dzień. Aby podjąć środki zaradcze, najpierw jednak trzeba dokonać pomiarów. Profesjonalne badania akustyczne na terenie Krakowa i okolicznych miast oferuje TERMOCENT.

Napisz e-mail na biuro@termocent.com

Kiedy warto przeprowadzić pomiary akustyczne Kraków?

Oczywistym wskazaniem do przeprowadzenia badań akustycznych jest hałas, który przeszkadza nam w domu, czy też naszym pracownikom w firmie. W sytuacji, gdy działa na nas hałas, którego nie jesteśmy świadomi, do zlecenia audytu akustycznego powinny nas z kolei skłonić symptomy somatyczne, takie jak powtarzające się bóle i zawroty głowy, nudności, rozdrażnienie, deficyt uwagi, problemy ze snem, nieuzasadniona drażliwość.

Izolacyjność akustyczna a badania akustyczne Kraków

Co tak naprawdę daje badanie akustyczne? Przecież nie usuniemy ruchu samochodowego z pobliskiej ulicy. To prawda, jednak bardzo często okazuje się, że główną przyczyną tak wyraźnego odbierania dźwięków z otoczenia, jest niewłaściwa izolacja akustyczna budynku czy poszczególnych pomieszczeń. Nieprawidłowo osadzone okna, źle uszczelnione drzwi czy zbyt cienkie ściany – to najczęściej typowane czynniki. Rozwiązanie może być bardzo proste – np. pianka montażowa, panele akustyczne.

Jak wygląda pomiar akustyczny – Kraków i okolice

W trakcie pomiaru we wnętrzu rozstawiany jest specjalistyczny sprzęt. Jego zadaniem jest wytworzenie normowego poziomu i charakteru hałasu oaz pomiar po drugiej stronie badanej przegrody — konieczny jest dostęp do stref po obydwu stronach ściany lub stropu.

W skład zestawu wykorzystywanego do pomiarów należą m.in. mierniki dźwięku, głośniki wszechkierunkowe, a także stukacz młotkowy – czyli urządzenie emitujące specyficzną falę akustyczną. Najważniejszą informacją jest ustalenie czasu pogłosu (czyli zanotowanie, po jakim czasie natężenie dźwięku spada do 60 dB).

Zadzwoń: +48 530 105 398

W jakiego typu budynkach wykonywana jest analiza akustyczna Kraków

Najczęściej na profesjonalny pomiar dźwięku decydują się firmy i budynki użyteczności publicznej, którym zależy na komforcie pracowników i gości, a zatem również na ich zdrowiu oraz efektywności. Badanie akustyczne przeprowadza się również w domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych, jeśli mieszkańcy skarżą się na problemy wynikające z przebodźcowania akustycznego.

Jak interpretować pomiary akustyczne pomieszczeń woj. małopolskie

Po badaniu akustycznym zyskujemy pełną informację o rodzaju i natężeniu hałasu w danym pomieszczeniu czy budynku, ale także sugestie, co można zrobić, aby poprawić warunki przebywania w nim. Nie zawsze konieczny będzie poważny remont – czasami wystarczy np. przeniesienie serwerowni do piwnicy czy wymiana głośnych wentylatorów.

Kto ma prawo wykonać audyt akustyczny Kraków

Aby wykonanie pomiarów akustycznych miało sens, trzeba zlecić je fachowcom, dysponującym zarówno rozległą wiedzą, jak i profesjonalnym sprzętem. Podmioty decydujące się na usługi TERMOCENT, otrzymują nie tylko szeroką diagnostykę, ale i sugestie naprawy aktualnej sytuacji. Kieruj się referencjami i poleceniami innych, zadowolonych klientów.

Pomiary akustyczne cena Kraków

Każde badanie jest wyceniane indywidualnie, ponieważ zależy od bardzo wielu zmiennych (takich jak typ budynku, kubatura, zakres wykonywanych badań, ilość poszczególnych pomiarów). W TERMOCENT zapewniamy, że całkowity kosztorys klient otrzyma jeszcze zanim przystąpimy do pracy – to uczciwa sytuacja dla obu stron, a zadowolenie klienta jest naszym priorytetem, podobnie jak jego zdrowie i bezpieczeństwo.


Adres: Kraków, ul. Wrzesińska 11/12

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków