Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Zanieczyszczenie hałasem jest dziś realnym problemem nie tylko w dużych miastach. Sąsiedztwo ruchliwej ulicy, niewielka odległość od lotniska, zakładu produkcyjnego czy nawet od popularnej restauracji – wszystkie te czynniki mogą znacznie obniżać komfort życia domowników oraz negatywnie wpływać na efektywność pracowników, narażonych na ciągły kontakt z niepożądanymi dźwiękami. Kiedy możemy mówić o zbyt wysokim poziomie hałasu? Najlepiej zlecić weryfikację firmie profesjonalnie zajmującej się badaniami akustycznymi.

Pomiary akustyczne Wrocław – kiedy warto je rozważyć?

Do wykonania pomiarów akustycznych w pierwszej kolejności powinno nas skłonić własne przeświadczenie, że dźwięki docierające do nas na co dzień w domu czy w pracy, wpływają negatywnie na nasze samopoczucie czy koncentrację. W przypadku głośnych hałasów jest to dosyć proste do zaobserwowania. O wiele trudniejsze do dostrzeżenia są natomiast jednostajne szumy (np. pracujący wentylator, grające cały czas radio). Wówczas objawy mogą zostać pomylone z przemęczeniem, nadmiarem stresu, a nawet przeziębieniem (np. bóle głowy, bezsenność, mdłości).

Zadzwoń: +48 530 105 398

Analiza akustyczna Wrocław – kto może zlecić wykonanie usługi?

Z usługi audytu akustycznego najczęściej korzystają firmy. Zarząd i managerowie chcą mieć pewność, że osoby zatrudnione w biurze, na magazynie czy na produkcji, mają optymalne warunki do wykonywania swoich obowiązków. W razie zauważenia niepokojących symptomów, pomiary akustyczne warto jednak wykonać również w domu jedno- lub wielorodzinnym, a także w budynku użyteczności publicznej. Zleceniodawcą może być zatem zarówno podmiot komercyjny czy administracji państwowej, jak i osoba prywatna.

Badania akustyczne Wrocław – czy to to samo, co badania termowizyjne?

Bardzo często pomiary akustyczne wykonują te same firmy, które zajmują się termowizją. Skąd ta zbieżność? Wynika ona przede wszystkim z przyczyn, dla których jedne budynki lepiej trzymają ciepło i chronią mieszkańców przed hałasem, a inne spisują się w tym zakresie kiepsko. Wiele zależy od izolacyjności użytych materiałów budowlanych i wykończeniowych, jak i od sposobu i skuteczności zastosowanych uszczelnień. Bardzo często zbyt niska efektywność energetyczna budynku jest zbieżna z jego niską izolacyjnością akustyczną.

Pomiar akustyczny Wrocław – co należy przygotować?

Podmiot lub osoba, która zleca wykonanie audytu akustycznego, nie musi podejmować żadnych dodatkowych starań. Firma wykonująca badanie przywiezie z sobą cały niezbędny sprzęt. Jego ilość, jak również czas trwania i przebieg samego badania, będą zależały od wielu zmiennych (np. wielkość budynku, jego charakter, własność poszczególnych pomieszczeń). Zleceniodawca powinien zostać poinformowany o wszystkich szczegółach jeszcze przed rozpoczęciem procedury. Sprawdź też badanie termowizyjne Wrocław.

Audyt akustyczny Wrocław – jakie firmy się tym zajmują?

W związku z dużą popularnością badań izolacyjności akustycznej coraz więcej firm wprowadza tę usługę do swojej oferty. Warto wybrać podmiot, który cieszy się pozytywnymi opiniami i ma już praktykę w przeprowadzaniu audytów akustycznych – mamy wówczas pewność, że pomiar zostanie wykonany fachowo i bezbłędnie.

Pomiary akustyczne pomieszczeń Wrocław – jak odczytać wyniki?

Odczytanie wyników pomiaru akustycznego wcale nie jest prostą sprawą i osoba nieposiadająca odpowiedniego przeszkolenia nie będzie umiała wyciągnąć z audytu właściwych wniosków. To dlatego w ramach usługi wykonanej przez TERMOCENT oferujemy nie tylko samo badanie, ale także interpretację jego wyników, wraz z zaleceniami, jeśli wykryte zostaną słabe punkty, wymagające poprawy.

Pomiary akustyczne – cena Wrocław

Na cenę badania akustycznego ma wpływ wiele czynników – od wielkości i typu budynku, przez ilość pomieszczeń, aż po procedury, jakie trzeba będzie wykonać, aby dostarczyć zleceniodawcy kompletny raport, stanowiący odpowiedź na jego pytania. Całkowity koszt powinieneś poznać jeszcze przed przystąpieniem do badania – według takich właśnie transparentnych zasad dokonujemy wyceny naszych usług.

Jeśli chcesz zlecić nam pomiary akustyczne, skontaktuj się z naszym oddziałem we Wrocławiu.


Adres: Wrocław, ul. Rzeźnicza 28

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków