Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Zdajemy sobie sprawę ze szkód, jakie w naszym organizmie mogą wyrządzić pyły zawieszone, wirusy albo alergeny. Coraz bardziej świadomie chronimy dzieci przed zintensyfikowanymi bodźcami wizualnymi, docierającymi z telewizji, internetu i gier. Nadal jednak dosyć mało wiemy o zanieczyszczeniu hałasem. Tymczasem stałe narażenie na zbyt głośne albo monotonne, trwające godzinami dźwięki, odbija się zarówno na naszym zdrowiu fizycznym, jak i emocjonalnym. Ale skąd wiedzieć, że to właśnie hałas jest przyczyną problemów? Jedyną metodą weryfikacji jest zlecenie audytu akustycznego.

Pomiary akustyczne Warszawa – co powinno skłonić do ich przeprowadzenia?

Są dwie sytuacje, w których powinniśmy rozważyć przeprowadzenie audytu akustycznego. Pierwsza to obecność głośnych dźwięków, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu lub pracy (np. hałas uliczny, znajdujący się w pobliżu zakład produkcyjny). Drugą przesłanką jest występowanie wśród domowników lub pracowników symptomów, takich jak bóle i zawroty głowy, mdłości, rozdrażnienie, problemy ze snem czy rozkojarzenie. Może się okazać, że ich przyczyną są monotonne dźwięki, które po pewnym czasie przestają być zauważane, a jednak całymi godzinami oddziałują na organizm (np. szum klimatyzacji albo serwerowni).

Napisz e-mail na biuro@termocent.com

Analiza akustyczna Warszawa – kto może z niej skorzystać?

Pomiary akustyczne są najczęściej zlecane przez firmy, które chcą zweryfikować, czy poziom dźwięków w biurowcu lub na hali produkcyjnej nie zagraża zdrowiu i dobremu samopoczuciu pracowników, obniżając ich produktywność. Ale z audytu mogą skorzystać również wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, działając w interesie mieszkańców, jak również osoby prywatne, którym zależy na zwiększeniu komfortu życia i wyeliminowaniu negatywnych czynników.

Badania akustyczne a badania termowizyjne Warszawa

Bardzo często pomiarów akustycznych dokonują te same firmy, które oferują badania termowizyjne. Warto zatem wspomnieć, że obie procedury znacznie się od siebie różnią, ale konieczność ich przeprowadzenia może wynikać z tych samych przesłanek. Niska izolacyjność termiczna materiałów budowlanych i wykończeniowych przekłada się przeważnie na równie kiepską izolacyjność akustyczną. Oznacza to, że ściany czy drzwi, przez które ucieka dużo ciepła, przeważnie nie będą też stanowić dostatecznej ochrony przed hałasem. Szczególnie ze względu na nieszczelności powietrzne wykrywalne kamerą termowizyjną, a mające negatywny skutek w izolacyjności akustycznej przegrody.

Pomiar akustyczny Warszawa – jak wygląda procedura?

Przebieg badania akustycznego jest uzależniony od wielkości i rozkładu pomieszczeń, a także od konkretnych parametrów, jakie mają zostać zweryfikowane. Do procedury nie trzeba się specjalnie przygotowywać – technicy przywiozą wszystkie niezbędne narzędzia i ustawią je w odpowiednich miejscach po przeprowadzeniu wywiadu ze zleceniodawcą.

Zadzwoń: +48 530 105 398

Audyt akustyczny Warszawa – jaka firma może go wykonać?

Przeprowadzenie badań akustycznych warto zlecić wyłącznie profesjonalistom dysponującym specjalistycznym sprzętem, posiadającym doświadczenie i mogącym się poszczycić pozytywnymi opiniami od zadowolonych klientów. Dzięki temu zleceniodawca zyskuje pewność fachowego i rzetelnego wykonania audytu.

Pomiary akustyczne pomieszczeń Warszawa – w jakiej formie przedstawione zostaną wyniki?

Efektem audytu akustycznego jest raport, który zostanie przekazany zleceniodawcy. Będzie się on składał z części graficznej i opisowej. Zawarte zostaną w nim zarówno szczegółowe informacje o stanie aktualnym (np. natężenie i źródło hałasu, stopień przekroczenia dopuszczalnych norm), jak i rekomendacje przeprowadzenia działań, mających na celu poprawę sytuacji (np. zastosowanie ustrojów akustycznych, przeniesienie hałaśliwego urządzenia do innego pomieszczenia, uszczelnienie drzwi i okien).

Pomiary akustyczne – cena Warszawa

Koszt badania akustycznego zależy od wielu czynników, takich jak typ i kubatura pomieszczeń oraz wybór technik pomiaru. Korzystając z usług TERMOCENT, zyskujesz pewność, że ostateczną cenę poznasz przed przystąpieniem do audytu, nie musisz więc obawiać się ukrytych kosztów.

 


Adres: Warszawa, ul. Mokotowska 1

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków