Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Postęp technologiczny ma swoją cenę: degradacja środowiska naturalnego, podwyższony poziom stresu i szum informacyjny – to tylko kilka najbardziej jaskrawych przykładów. Jednocześnie rozwój technologii niesie ogromne szanse: pokonujemy śmiertelne niegdyś choroby, podróżujemy na duże dystanse, odkrywamy tajemnice wszechświata. Jak korzystać z dobrodziejstw cywilizacyjnych, a jednocześnie ograniczyć ich negatywny wpływ na nasze życie? Warto dowiedzieć się, co nam zagraża i skorzystać z możliwości przeciwdziałania niepożądanym konsekwencjom. W świecie pełnym dźwięków pochodzących z ruchu ulicznego, pracujących urządzeń i wszechobecnych systemów audio-video, wskazane jest przeprowadzenie badania akustycznego zarówno w domu, jak i w miejscu pracy.

Pomiary akustyczne Toruń – wskazania do przeprowadzenia

Analizę akustyczną warto przeprowadzić w dwóch sytuacjach. Po pierwsze wtedy, gdy głośne dźwięki przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu – np. zakłócają sen albo nie pozwalają skupić się na pracy. Drugim powodem jest stałe narażenie na hałas o mniejszej intensywności (np. szum klimatyzacji, muzyka puszczana przez sąsiada przez cały dzień). Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie zanieczyszczenie hałasem obniża nasz komfort życia i efektywność, dlatego badania warto zlecić także wtedy, gdy odczuwamy rozdrażnienie, mamy problemy ze snem, doświadczamy bólów i zawrotów głowy o nieznanej przyczynie.

Analiza akustyczna Toruń – dla firm i nie tylko

Z badań akustycznych najczęściej korzystają firmy. Świadomi pracodawcy wiedzą, że hałas ma wpływ nie tylko na samopoczucie i zdrowie, ale także na produktywność pracowników zatrudnionych zarówno w biurze, jak i w hali produkcyjnej. Ich ochrona przed negatywnymi skutkami hałasu leży więc w interesie całego przedsiębiorstwa. Audyt akustyczny warto jednak przeprowadzić również w domu, zwłaszcza jeśli planujemy zakup budynku na rynku wtórnym.

Zadzwoń: +48 530 105 398

Badania akustyczne Toruń a izolacyjność akustyczna

Przyczyną problemów związanych z zanieczyszczeniem hałasem może być słaba izolacyjność akustyczna zastosowanych w budynku materiałów budowlanych, albo nieszczelność stolarki drzwiowej i okiennej. Parametr ten również zostanie zbadany w trakcie audytu akustycznego. Może się okazać, że rozwiązanie problemu jest bardzo łatwe i tanie – np. wystarczy montaż pochłaniających dźwięki ustrojów akustycznych.

Pomiar akustyczny Toruń – przebieg i czas trwania

Do badania akustycznego wykorzystuje się szereg specjalistycznych narzędzi, umożliwiających precyzyjne wskazanie źródeł hałasu, określenie jego natężenia, jak również rekomendację najefektywniejszych rozwiązań. Wykorzystuje się w tym celu m.in. głośniki wszechkierunkowe, stukacz młotkowy oraz mierniki dźwięku.

Audyt akustyczny Toruń – kto go przeprowadza?

Przeprowadzenie badań akustycznych należy zlecać wyłącznie profesjonalnym firmom, które dysponują niezbędnym sprzętem, ale także specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. Tylko zaangażowanie fachowców stanowi gwarancję wysokiej jakości wykonania procedury i otrzymania rzetelnej informacji. Wszystkie te założenia spełnia firma TERMOCENT, zatrudniająca wykształconych inżynierów. Wykonujemy pomiary akustyczne w Toruniu i w okolicznych miastach, a także na terenie całego woj. kujawsko-pomorskiego.

Napisz e-mail na biuro@termocent.com

Pomiary akustyczne pomieszczeń Toruń – jak odczytywać wyniki?

Wyniki badania akustycznego przedstawione są w formie opisowej i graficznej. Nie musisz jednak obawiać się, że odczytasz je nieprawidłowo. Interpretacji dokonają pracownicy firmy TERMOCENT, którzy wskażą poziom hałasu, ale też zaproponują najlepsze sposoby rozwiązania problemu. Priorytetem jest skuteczność i optymalizacja kosztów.

Pomiary akustyczne – cena (Toruń i okolice)

Cena pomiaru akustycznego wykonywanego przez specjalistów z TERMOCENT ustalana jest indywidualnie w przypadku każdego badania. Wpływ na nią ma wiele czynników, m.in. zakres zleconych prac, zastosowane techniki pomiaru, ilość i powierzchnia pomieszczeń. Nie obawiaj się ukrytych kosztów – o całkowitej cenie planowanego badania poinformujemy cię przed jego rozpoczęciem.

 


Oddział TERMOCENT Toruń

Adres: Toruń, Fałata 19D

Godziny pracy: 07:00 – 21:00

Numer telefonu: +48 530 105 398

Adres do korespondencji: ul. Smoluchowskiego 6/1, 30-069 Kraków