Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Wśród czynników negatywnie wpływających na nasze życie codzienne i pracę, rzadko wspomina się o przebodźcowaniu dźwiękowym. Tymczasem to właśnie hałas może odpowiadać zarówno za spadek efektywności i koncentracji, jak i za liczne problemy zdrowotne, a nawet emocjonalne i psychiczne. Hałas może być w tym przypadku rozumiany bardzo różnorodnie – jest nim zarówno trwający krótko, głośny dźwięk, jak i długotrwały szum, który z czasem nawet przestajemy rejestrować, ale który pomimo tego wpływa negatywnie na wszystko, co robimy. Podejrzewasz, że Twoi pracownicy lub rodzina cierpią z powodu hałasu? TERMOCENT przeprowadzi dla Ciebie profesjonalne badanie akustyczne na terenie Lublina i okolic.

Sprawdź też inne usługi Termowizji w Lublinie.

Pomiary akustyczne (Lublin i okolice) – kiedy warto je przeprowadzić?

Przeprowadzenie analizy akustycznej jest wskazane głównie w dwóch przypadkach. Po pierwsze wtedy, gdy intensywność dźwięków w domu czy w zakładzie pracy jest jednoznacznie uciążliwa dla domowników czy pracowników. Drugim sygnałem alarmowym powinny być symptomy takie jak bóle i zawroty głowy, nudności, problemy z zasypianiem, drażliwość i zły humor, a także spadek koncentracji i efektywności – o ile nie są one uzasadnione stanami chorobowymi.

​Co mają wspólnego izolacyjność akustyczna i badania akustyczne

Podczas badania akustycznego sprawdzony zostanie poziom izolacyjności akustycznej budynku czy pomieszczenia. Gdy przeszkadza nam ruch uliczny czy rozmowy prowadzone w sąsiednim pokoju, najczęściej wcale nie trzeba się przeprowadzić – powodem nadmiernego odbierania bodźców dźwiękowych najczęściej okazuje się zbyt niska izolacyjność akustyczna materiałów i przegród. Rozwiązanie może się zatem okazać bardzo proste – np. prawidłowe uszczelnienie drzwi i okien czy zastosowanie w pomieszczeniach tłumiących paneli akustycznych.

Pomiar akustyczny Lublin i woj.lubelskie – jak wykonać?

Wykonanie pomiaru akustycznego warto zlecić wyłącznie firmie, która dysponuje niezbędnym do tego sprzętem. Jest to bowiem procedura wymagająca odpowiedniego przygotowania, ale też pewnego zaplecza technicznego. Specjalistyczne urządzenia zostaną rozstawione w budynku lub w wybranym pomieszczeniu. Pomogą one zlokalizować źródło, poziom i typ hałasu, a także czas pogłosu (czyli czas, po jakim wyemitowany dźwięk spada do bezpiecznego natężenia poniżej 60 dB).

Analiza akustyczna – Lublin i okolice

Badanie akustyczne mogą zlecić zarówno firmy i instytucje, jak i użytkownicy prywatni. Najczęściej przeprowadza się je w pomieszczeniach należących do przedsiębiorstw (takich jak biura czy hale produkcyjne). Coraz chętniej z pomiarów korzystają zarządcy budynków wielorodzinnych i deweloperzy – mieszkańcy chcą czuć się komfortowo w swoich domach. W razie dostrzeżenia niepokojących symptomów analizę można zlecić także osoba prywatna do budynku jednorodzinnego.

Wiarygodność pomiarów akustycznych

Wiarygodność wyników pomiarów zależy od kompetencji przeprowadzających je osób. Jeśli mamy do czynienia ze specjalistami, otrzymamy nie tylko kompleksową informację o natężeniu i typie hałasu, z jakim się borykamy, ale również konkretne sugestie, mające na celu poprawę sytuacji (np. wymiana emitujących szkodliwe dźwięki urządzeń klimatyzacyjnych w firmie).

​ Audyt akustyczny Lublin i ościenne miejscowości – kto to wykonuje?

Kompetencje do wykonania audytu akustycznego mają wyłącznie firmy dysponujące profesjonalnym sprzętem (takim jak mierniki dźwięku, głośniki wszechkierunkowe, stukacz młotkowy) oraz mające doświadczenie w pracy dla różnego typu podmiotów. Sprawdź nasze referencje i przekonaj się, że TERMOCENT to fachowcy, którym warto zaufać.

​ Pomiary akustyczne Lublin, Zamość, Chełm – cena

Cena badania zależy od wielu czynników (m.in. powierzchnia budynku, jego typ, zakres badania), dlatego też zawsze jest podawana indywidualnie, po rozeznaniu sytuacji. O tym, ile trzeba będzie zapłacić za badanie, zostaniesz poinformowany przed wykonaniem zlecenia, nie musisz się więc obawiać ukrytych kosztów.