Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu badań termowizyjnych oraz audytów energetycznych dla budynków mieszkalnych, lokali usługowych, budynków biurowych i obiektów przemysłowych. Swoją działalność rozpoczęliśmy kilka lat temu w Krakowie, ale obecnie świadczymy usługi na terenie całej Polski. Nasze biura znajdują się w rozpoznawalnych lokalizacjach w najbardziej prestiżowych miastach. Oferujemy kompleksowe pomiary kamerą termowizyjną wykonywane zgodnie z normą ISO 18436-7:2008.

Kamera termowizyjna w medycynie

Termografia to metoda wykorzystywana w wielu branżach, przede wszystkim w budownictwie, przemyśle, energetyce i medycynie. Nasi specjaliści wykonają dla Państwa całkowicie bezinwazyjne badanie kamerą termowizyjną w sposób bezdotykowy z zachowaniem właściwych reguł. Termowizja znacznie ułatwia pracę i pozwala na oszczędności. 

Dzięki inspekcjom termowizyjnym nasi eksperci mogą odnaleźć miejsca, skąd ucieka najwięcej ciepła. Ocena izolacji termicznej z zastosowaniem kamery termowizyjnej to praktyczna metoda umożliwiająca wykrycie różnego rodzaju wad i nieszczelności. Na podstawie weryfikacji obrazu termowizyjnego jesteśmy w stanie precyzyjnie określić źródło ewentualnych usterek czy wycieków, sprawdzić działanie instalacji grzewczej, odnaleźć przegrzewające się elementy sieci elektrycznej i wiele innych. Diagnozujemy także usterki w maszynach. 

Pomiary termowizyjne znajdują zastosowanie również w biznesie. Z użyciem kamery termowizyjnej można przeprowadzić profesjonalny audyt energetyczny budynków przemysłowych. Pomiary kamerą termowizyjną są niezastąpione do wykazywania strat cieplnych na halach produkcyjnych oraz w magazynach. Takie problemy mogą być spowodowane m.in. złym stanem izolacji termicznej, nieszczelną stolarką okienną czy nieprawidłowym działaniem instalacji: grzewczych, wentylacyjnych i wodnych.

Zastosowanie termowizji w medycynie i weterynarii

Kompleksowy audyt energetyczny pozwoli inwestorowi w porę podjąć skuteczne działania mające na celu zoptymalizowanie zużycia energii, a tym samym ograniczenie kosztów eksploatacyjnych. Badania termowizyjne to prosty sposób na sprawdzenie działania urządzeń przemysłowych. Przy pomocy termowizji można wykryć, czy łożyska lub inne części maszyn nadmiernie się nie przegrzewają, a tym samym uniknąć poważnych kosztów związanych z serwisem sprzętu. Termowizja umożliwia także wykonanie testu szczelności powietrznej oraz wskazanie miejsc, które wymagają uszczelnienia. 

Pomiary termowizyjne są również wykorzystywane w medycynie i weterynarii. To jedna z nielicznych w pełni nieinwazyjnych i całkowicie bezpiecznych metod diagnostycznych pozwalających wykryć stany zapalne. 

Zadzwoń do specjalisty: +48 530 105 398