Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Na badanie termowizyjne można umówić się przed planowanym docieplaniem budynków lub po nim, by skontrolować stan i jakość wykonanej usługi, a także na etapie prac budowlanych przy tworzeniu nowych obiektów. W każdej sytuacji, gdy chce się sprawdzić, gdzie z budynku ucieka ciepło i dokładnie określić uszkodzenia, a także wady konstrukcyjne niezbędne jest użycie profesjonalnego sprzętu dostosowanego do tego typu działań.

Proces (etapy) badania termowizyjnego

Diagnostyka termowizyjna poprzedzona jest omówieniem z klientem jego oczekiwań i dobraniem zakresu badań, by przedstawić jak najkorzystniejszą ofertę cenową. Następnie ustalany jest odpowiedni termin. Termowizję budynku najlepiej przeprowadzić w okresie grzewczym, gdy jest odpowiednia różnica temperatury na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

Jeśli warunki są mniej korzystne, jest to uwzględnianie przy interpretacji wyników, dlatego termin badania dostosowany jest do zapotrzebowania Klientów. Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia, nie należy czekać, warto jak najszybciej skontaktować się z profesjonalną firmą, by wdrożyć odpowiedni plan działania. Specjaliści przy pomocy kamery termowizyjnej dokonają pomiarów i przedstawią wstępne wnioski.

Dzięki temu, że używany jest sprzęt zaawansowany technologicznie, lokalizowane są wszelkie istotne usterki, defekty i anomalie występujące w badanych obiektach. Na postawie wyników, jeszcze podczas badania, przedstawiana jest wstępna ocena ze wskazaniem, w jaki sposób rozwiązać problem. Opracowanie wyników zawiera niezbędną dokumentację w postaci termogramów, czyli zapisów obrazu cieplnego oraz zdjęć optycznych wraz z komentarzem.

W raporcie rozszerzonym dotyczącym przyczyn powstawania pleśni i grzybów, strat ciepła, czy oceny ryzyka, zawarte są również obliczenia i zestawienia z normami i przepisami prawnymi. Wyszczególniona jest także wartość współczynnika przenikalności cieplnej dla przegród i temperaturowego dla mostków cieplnych. Można zamówić raport podstawowy lub rozszerzony.

Do czego służy badanie termowizyjne?

Przeprowadzając badanie termowizyjne, można dokonać oceny budynków zarówno prywatnych, jak i obiektów komercyjnych i różnego rodzaju przedsiębiorstw. Dzięki pomiarom sprawdzana jest efektywność energetyczna, lokalizowane są miejsca utraty ciepła, oceniane prace budowlane, diagnozowane źródła pojawienia się pleśni i grzybów, a także określane ryzyko ich wystąpienia, odnajdowane są przecieki.

Pomiary służą również do kontroli montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Termowizja jest pomocna przy poprawie izolacyjności i szczelności chłodni, mroźni i pomieszczeń klimatyzowanych. Badanie termowizyjne sprawdza się nie tylko przy ocenie stanu technicznego budynku, ale też bezdotykowego sprawdzania instalacji elektrycznych w fabrykach, urządzeń i procesów przemysłowych. Usługi termowizji są przydatne również w weterynarii.

Jak sprawdzić jakość wykonanego badania

Skorzystanie z profesjonalnej firmy specjalizującej się w przeprowadzaniu badań termowizyjnych jest gwarancją dobrze wykonanej usługi. Pracownicy firmy TERMOCENT dysponują specjalistycznymi urządzeniami i mają niezbędne kwalifikacje, uprawnienia i wykształcenie kierunkowe. Badania są zgodne przez osobę z kwalifikacjami zgodnymi z normą ISO 18436-7:2008.

Najlepszą rekomendacją dla fachowców są liczne polecenia i grono zadowolonych klientów. Specjalistyczna wiedza i duże doświadczenie pracowników oraz wysokiej jakości sprzęt pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnego omówienia wszelkich interesujących Państwa kwestii.

+48 530 105 398

kontakt@termocent.com