Sprawdź ofertę Sprawdź ofertę indywidualną

Cele termowizji

Pomiar szczelności powietrznej budynków

Zobacz, gdzie warto uszczelnić Twój dom. Poprzez wykonanie badania szczelności budynku drzwiami nawiewnymi (Blower Door Test/Door Fan Test) z jednoczesnym zastosowaniem kamery termowizyjnej wskażemy i doradzimy jak naprawić ewentualne defekty powodujące zbyt duże straty ciepła oraz koszty ogrzewania.

Audyt energetyczny

Termowizja | Audyt efektywności energetycznej
Sprawdź ile możesz zaoszczędzić? Czy wiesz jak obniżyć koszty produkcji?
Czy wiesz jak zoptymalizować zużycie energii?
Chcesz płacić mniej za ogrzewanie?

W odpowiedzi na powyższe pytania wykonamy bezpłatną analizę efektywności energetycznej obiektu, mającą na celu przedstawienie możliwości optymalizacji inwestycji i kosztów produkcji. Zweryfikujemy Twój budynek i określimy czy można wykonać jakieś prace, w jakim stopniu oraz ile można dzięki nim zaoszczędzić. Uzyskasz konkretne informacje o rzeczywistym zapotrzebowaniu budynku na energię oraz szacowanym zapotrzebowaniu po wprowadzeniu zmian.

Oferta dotyczy zakładów produkcyjnych oraz obiektów komercyjnych.

budynek (1)

Badanie chłodni oraz budynków klimatyzowanych

Termowizja | Badanie chłodni

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić Myśląc o badaniu termowizyjnym zazwyczaj mamy na myśli kontrolę strat ciepła z budynku w okresie zimowym. Miejmy jednak na uwadze fakt, że produkcja ciepła jest znacznie tańsza od chłodzenia. Warto więc ustalić potencjalne korzyści związane z poprawą izolacyjności oraz szczelności nie tylko hal chłodniczych, lecz także pomieszczeń klimatyzowanych. Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać dzięki doradztwu technicznemu na podstawie badania termowizyjnego i testu szczelności powietrznej chłodni/mroźni lub budynków klimatyzowanych

Przeciwpożarowa kontrola instalacji elektrycznej

Termowizja | Przeciwpożarowa kontrola instalacji elektrycznej

Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku pożaru. Ta usługa często konieczna jest do uzyskania polisy ubezpieczenia budynku i ruchomości znajdujących się w jego wnętrzu.

termowizja_termocent_elektryka_2

 

Kontrola efektywności energetycznej nieruchomości przed zakupem

Termowizja | Kontrola efektywności energetycznej nieruchomości przed zakupem

Nie kupuj kota w worku Chcąc mądrze kupić nieruchomość warto sprawdzić, czy i jak została wykonana izolacja termiczna, czy stolarka i jej montaż są właściwej jakości, czy nie zostały zamalowane lub wyczyszczone grzyby i pleśnie, czy koszty ogrzewania nie okażą się zbyt wysokie. W tym celu warto wykonać badanie termowizyjne i certyfikat lub audyt energetyczny

 

Kontrola jakości montażu oraz produkcji stolarki okiennej i drzwiowej

Termowizja | Kontrola jakości montażu oraz produkcji stolarki okiennej i drzwiowej

Sprawdź jakie masz okna. Badania termowizyjne stolarki okiennej i drzwiowej pozwalają sprawdzić, czy ich ramy są poprawnie osadzone na ościeżach. Kontrola może wykazać nieszczelności wynikające z niewłaściwego montażu. Ważnym parametrem okna jest także poziom strat ciepła przez pakiet szybowy. Możliwe jest sprawdzenie wartości współczynnika przenika ciepła U i porównanie go z wielkością podaną przez producenta. Zdarza się, że nawet nowe okna nie spełniają norm budowlanych. W celu potwierdzenia defektu i skorzystania z gwarancji konieczne jest wykonanie pomiaru termowizyjnego

termowizja_termocent_stolarka_2 termowizja_termocent_plesn_1

 

Diagnoza przyczyn występowania grzybów i pleśni

Termowizja | Diagnoza przyczyn występowania grzybów i pleśniOchroń przed alergią i innymi chorobami siebie i najbliższych. Dzięki kontroli termowizyjnej, przy jednoczesnym pomiarze wilgotności, można wskazać, czy mogą wystąpić problemy z tworzeniem się grzybów i pleśni. Termografia wskazuje, czy źródłem powstawania grzybów i pleśni jest sposób użytkowania pomieszczenia, czy błędy wykonawcze lub projektowe przegród zewnętrznych.

 

Kontrola wykonanych prac ociepleniowych

Termowizja | Kontrola wykonanych prac ociepleniowych

Teraz już możesz sprawdzić „sztukę budowlaną”Kontrola wykonanych prac niesie za sobą korzyści zarówno dla inwestora, jaki i wykonawcy. Inwestor może przekonać się, że dobrze zainwestował swoje pieniądze, zaś wykonawca może zdobyć niezależne potwierdzenie jakości swoich prac.

Inwestor może zawrzeć w umowie klauzurę, że on wstrzyma część zapłaty, na przykład na okres jednego roku, w celu sprawdzenia czy prace nie zawierają wad ukrytych. Dzięki temu po odbiorze wizualnym wykonanych prac, będzie można przeprowadzić w najbliższym sezonie grzewczym kontrolę termowizyjną. Wstrzymanie części zapłaty będzie gwarancją możliwości wyegzekwowania naprawy ewentualnych usterek przez wykonawcę.

termowizja_termocent_ocieplenie_2 termowizja_termocent_stan_2 (1)

 

Kontrola rzeczywistego stanu technicznego budynku

Termowizja | Kontrola rzeczywistego stanu technicznego budynku

Sprawdź w co warto zainwestowaćTermowizja pozwala na ocenę, w jakim stopniu potrzebny jest remont budynku. Odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie budynek traci więcej ciepła i ile razy mniej będzie tracił po ewentualnym remoncie”. Zlokalizować miejsca, które ukrywają pod tynkiem zamurowane okna, wyloty kominów wentylacyjnych, czy brak lub niewłaściwe ułożenie izolacji termicznej.

 

Pomiary termowizyjne urządzeń i procesów przemysłowych

Termowizja | Pomiary termowizyjne urządzeń i procesów przemysłowych

Zmniejsz ryzyko kosztownych awarii. Przegrzewające się silniki elektryczne, łożyska czy inne elementy urządzeń mogą w krótkim czasie ulec awarii i spowodować kosztowne przestoje produkcji oraz niezaplanowane naprawy

termowizja_termocent_przemysl_1 termowizja_termocent_kon_2

 

Zastosowanie kamery termowizyjnej w medycynie i weterynarii

Termowizja | Zastosowanie kamery termowizyjnej w medycynie i weterynarii

Badanie stanów zapalnych zatok lub słabego krążenia Termografia pomaga w medycynie bezinwazyjnie lokalizować miejsca występowania stanów zapalnych w tkankach miękkich. Usługi kamerą termowizyjną w weterynarii są potężnym narzędziem diagnostycznym pozwalającym ocenić stan funkcjonalny konia w bezpieczny dla niego sposób . Szczególnie polecamy nasze usługi w przypadku kontuzji , ukrytych stanów zapalnych oraz przy diagnostyce prewencyjnej stanów przewlekłego przemęczenia koni. Trudno wymagać, aby koń nas poinformował, gdzie go boli.